Notowania

protesty w hiszpanii
25.04.2013 22:38

Protesy w Hiszpanii. Ruchu oburzonych nie poparł

Rozproszeni na niewielkie grupki uczestnicy demonstracji obrzucali policję kamieniami. Ruch w śródmieściu Madrytu był częściowo zdezorganizowany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pod hasłem protestu przeciwko bezrobociu w centrum Madrytu trwały do wieczora demonstracje kilku anarchizujących ruchów młodzieżowych. Doszło do starć z policją wokół budynku Izby Niższej Kongresu. _ Ruch oburzonych _ odmówił poparcia tej demonstracji.

Z okrzykami _ Teraz wy pójdziecie na bezrobocie! _ i _ Oblegamy Kongres! _ demonstranci, w sumie około tysiąca osób, głównie młodzież i grupy emerytów, a także kilkudziesięciu kibiców jednego z klubów sportowych, otoczyli późnym popołudniem niemal pusty tego dnia budynek parlamentu, chroniony przez 1 400 policjantów.

Wieczorem, pod koniec demonstracji, jak podaje AFP, kilkudziesięciu jej uczestników zaatakowało policję petardami, butelkami i ogniami sztucznymi, na co siły porządkowe odpowiedziały kontratakiem z użyciem pałek policyjnych.

Rozproszeni na niewielkie grupki uczestnicy demonstracji jeszcze jakiś czas obrzucali policję kamieniami; ruch w śródmieściu Madrytu był częściowo zdezorganizowany.

Wcześniej, w południe, doszło do przepychanek między studentami protestującymi przeciwko podwyżkom czesnego a policją na terenie jednego z kampusów uniwersyteckich w Madrycie i do demonstracji studenckiej pod gmachem Ministerstwa Oświaty.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 27 proc. nie ma pracy. Dziejowy dramat Najbardziej ucierpiał w kraju, który był mekką turystyczną Europy, sektor usług. Liczba osób, które straciły pracę wskutek kryzysu, wynosi aż 1,8 mln.
Bezrobocie na rekordowym poziomie. 6,2 mln osób bez pracy Analitycy spodziewali się pogorszenia sytuacji, ale ich zdaniem stopa bezrobocia w pierwszym kwartale 2013 roku miała wynieść 26,5 procenta.
Manifestacja w Hiszpanii. Już nie chcą króla Na Puerta del Sol w centrum Madrytu wymachiwano czerwono-złoto-fioletowymi flagami republikańskimi i wznoszono okrzyki: Hiszpania jutro będzie republikańska!
Tagi: protesty w hiszpanii, ruch oburzonych, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz