Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin bezinteresowny? Oferuje 10 mld dolarów na ratowanie strefy euro

0
Podziel się:

Opozycyjny polityk i ekonomista Władimir Miłow określa wielkość pomocy proponowanej przez Rosję państwom strefy euro jako śmiechu wartą.

Putin bezinteresowny? Oferuje 10 mld dolarów na ratowanie strefy euro
(ec.europa.eu)
bETRGqCZ

Premier Rosji Władimir Putin obiecał, że jego kraj nie będzie łączyć ewentualnej pomocy finansowej dla Unii Europejskiej ze współpracą z UE w sferze energetycznej. Według opozycji proponowana przez Rosję pomoc jest_ śmiechu warta _.

Putin potwierdził też, że wsparcia takiego Rosja gotowa jest udzielić Unii Europejskiej za pośrednictwem Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

_ - Naturalnie, nie będziemy łączyć tego ani z energetyką, ani z czymkolwiek innym w ramach funkcjonowania MFW. Liczymy na to, że jeśli takie kraje, jak Rosja i Chiny będą aktywnie uczestniczyć w światowych wysiłkach mających doprowadzić do poprawy sytuacji, to znajdzie to odzwierciedlenie w naszym statusie w tej organizacji _ - oświadczył premier Federacji Rosyjskiej na konferencji prasowej w Strelnie koło Petersburga.

bETRGqDb

Putin uczestniczył tam w spotkaniu szefów rządów Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW), grupującej - poza Rosją - Chiny, Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan i Kirgistan. Na prawach obserwatorów w jej pracach uczestniczą też Iran, Indie, Pakistan i Mongolia. SzOW została utworzona w 2001 roku. W zamyśle jej animatorów ma być przeciwwagą dla wpływów USA w Azji Środkowej.

Rosja wielokrotnie oferowała, że gotowa jest wesprzeć borykający się z kryzysem zadłużenia euroland kwotą 10 mld dolarów za pośrednictwem MFW. Deklarowała także, iż jeśli krajom strefy euro potrzebne będzie dodatkowe, dwustronne wsparcie ze strony Rosji, to właściwe rosyjskie instytucje rozważą takie wnioski. Gotowość udziału w ratowaniu finansów Europy wyrażają również Chiny.

Opozycyjny polityk i ekonomista Władimir Miłow określa wielkość pomocy proponowanej przez Rosję państwom strefy euro jako _ śmiechu wartą _. Rosyjskie media przypominają, że przywódcy UE chcą doprowadzić wartość unijnego funduszu stabilizacyjnego EFSF do 1 bln dolarów.

Dyrektor wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde, która przebywa z wizytą w Moskwie, poradziła Rosji, by ta w obliczu niepewnych perspektyw gospodarki światowej odbudowywała i zwiększała rezerwy swojego budżetu, póki cena ropy naftowej utrzymuje się na wysokim poziomie.

bETRGqDh
O kłopotach strefy euro czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t86130.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;gotowa;pomoc;strefie;euro,52,0,955188.html) Kolejne mocarstwo chce pomóc eurogrupie Przyszły minister finansów tego kraju nie podaje jednak szczegółów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t180596.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiat;czeka;wiele;lat;kryzysu,109,0,958829.html) Czarna prognoza. Kryzys przez kilkanaście lat Ekonomiści uważają też, że ratowanie Grecji znacznie wydłuży kryzys w Europie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t98363.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/oni;maja;pieniadze;a;europa;ich;potrzebuje,144,0,953744.html) Oni mają pieniądze, a Europa ich potrzebuje Wysłannicy Brukseli jadą _ po prośbie _ do Pekinu. Część ekspertów wątpi czy warto.
bETRGqDC
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)