Notowania

włochy
13.07.2012 20:10

Rating Włoch blisko poziomu śmieciowego

Premier Włoch Mario Monti nazwał nieszczęściem decyzję agencji Moody's o obniżeniu ratingu włoskich obligacji rządowych o dwa punkty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Premier Włoch Mario Monti nazwał nieszczęściem decyzję agencji Moody's o obniżeniu ratingu włoskich obligacji rządowych o dwa punkty. *

Słowa Montiego, z jego wystąpienia podczas spotkania z przedstawicielami najpotężniejszych mediów i nowych technologii na konferencji w Sun Valley w USA, przytoczyła agencja Ansa.

Według agencji premier wyraził opinię, że mimo obniżenia ratingu zisiejsza sprzedaż kolejnej transzy włoskich obligacji poszła dobrze. _ Rynek nas nagrodził _ - dodał. Jednocześnie szef rządu stwierdził, że Włochy są _ dzielne _ w walce z kryzysem.

_ - Ale zamiast być nagradzani jesteśmy za to karani, a to wszystko z powodu trudności w krajach trzecich _ - zauważył Monti, który - jak podkreślają media - pojechał na międzynarodową konferencję ws. komunikacji, by promować wizerunek Włoch.

Agencja Moody's obniżyła rating Włoch z A3 do Baa2 z dalszą negatywną perspektywą. Uzasadniła to tym, że niepewne zaufanie rynków oraz ryzyko rozszerzenia się _ zarazy _ mającej swe źródło w problemach finansowych Grecji i Hiszpanii, zwiększyły zagrożenie Włoch. Zwrócono także uwagę na polityczną niepewność przed przyszłorocznymi wyborami we Włoszech.

Moody's wyraziło też zaniepokojenie możliwością zmniejszenia zainteresowania zagranicznych inwestorów zakupem włoskich obligacji. Nowy rating jest tylko o dwa punkty wyższy od poziomu _ śmieciowego _.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyciągnie kraj z długów? Oni w to wierzą 49 procent Włochów popiera premiera Mario Montiego - wynika z zaprezentowanego dzisiaj sondażu.
Monti i Merkel razem zwalczą kryzys w UE? Premier Włoch Mario Monti i kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewnili, że oboje są zdeterminowani, by razem, zgodnie walczyć z kryzysem w strefie euro.
Oni też chcą spotkania z prezydentem Ukrainy Według włoskiej agencji prasowej, premier Mario Monti wystosuje wkrótce list do Wiktora Janukowycza.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz