Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Referendum w sprawie Brexitu nie jest wiążące? Tak sądzą unijni politycy

16
Podziel się:

W wywiadzie dla niemieckiej gazety "Passauer Neue Presse" szef komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego stwierdził, że referendum w Wielkiej Brytanii miało jedynie charakter doradczy, a rząd w Londynie nie musi respektować wyniku.

Referendum w sprawie Brexitu nie jest wiążące? Tak sądzą unijni politycy
bEDDSuHp

Europejscy politycy coraz częściej mają wątpliwości, czy Wielka Brytania rzeczywiście wyjdzie z Unii Europejskiej. O tym, że referendum w sprawie Brexitu nie jest wiążące dla brytyjskiego rządu, powiedział właśnie szef komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego Elmar Brok.

W wywiadzie dla niemieckiej gazety "Passauer Neue Presse" Brok stwierdził, że referendum w Wielkiej Brytanii miało jedynie charakter doradczy, a rząd w Londynie nie musi respektować wyniku. Jak dodał, aby uniknąć okresu niepewności, brytyjskie władze powinny jak najszybciej postawić sprawę jasno, deklarując czy chcą pozostać w Unii, czy nie.

bEDDSuHr

O tym, że Brexit nie jest wcale przesądzony, mówi też austriacki minister finansów Hans Joerg Schelling. W rozmowie z gazetą "Handelsblatt" Schelling stwierdził, że Wielka Brytania pozostanie częścią Wspólnoty. Za pięć lat Unia nadal będzie miała 28 członków - powiedział w wywiadzie.

bEDDSuHS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(16)
dzfg
5 lata temu
Dotarło do bydła? Bydło jest rządzone i ma sie podporządkować.
Halina
5 lata temu
DEMOKRACJA W WYKONANIU ZACHODNIEGO LEWACTWA. TO JEST TYPOWY TOTALITARYZM ERUOBOLSZEWI PRZY KORYCIE ZA 20 000 EURO MIESIĘCZNIE.
mr.pianko
5 lata temu
wczoraj bylem w parlamencie europejskim warto zwiedzic polecam
bEDDSuHT
Mirosław
5 lata temu
Widać jak postrzegają demokrację unijni politycy. Przecież o wyjściu z z tego eurobajzlu zdecydowali ludzie w demokratycznie przeprowadzonym referendum. Widać teraz kto bardziej potrzebuje WB.
POlak1
5 lata temu
Szef komisji PE namawia rząd WB do złamania zasad demokracji które obowiazywały w WB od dziesiecioleci!! To skandal!! Ciekawe co zrobi rzad WB -czy bedzie miał ponizej pleców demokrartyczny wybóe narodów WB czy jednak bedzie uczciwym rzadem WB ?!