Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reformy w grecji
08.11.2012 17:59

Reformy w Grecji. Unia Europejska zadowolona

W Atenach nie ustają protesty. Kluczowe będzie przyjęcie ustawy budżetowej na 2013 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Europejski Bank Centralny i Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęły wyniki głosowania nad pakietem oszczędnościowym w Grecji. Obydwie instytucje podkreślają jednak, że wczorajsza decyzja greckiego parlamentu to dopiero pierwszy krok do realizacji zapowiadanych reform. Kluczowe będzie przyjęcie ustawy budżetowej na 2013 rok.

Rzecznik Komisji Europejskiej Olli Rehn powiedział, że bardzo cieszy się z przyjęcia pakietu oszczędnościowego. Dodał, że liczy na pomyślny przebieg głosowania nad budżetem, bo to otworzy możliwość do kolejnych rozmów pomiędzy Grecją a Unią Europejską.

Stawką jest druga transza pomocy w wysokości 31 miliardów euro. Z kolei prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi uważa, że decyzja greckich parlamentarzystów to duży postęp i ważny krok w ratowaniu kraju przed bankructwem.
Plan oszczędności, które przyjął grecki parlament zakłada oszczędność 18,5 miliarda euro do 2016 roku. Plany rządu nie podobają się dużej części społeczeństwa. Wczorajszemu głosowaniu towarzyszyły liczne protesty w Atenach.

Czytaj więcej w Money.pl
Spór ws. Grecji. Co z kolejną transzą pomocy finansowej? Eksperci poprosili ministrów finansów strefy euro o dodatkowe dwa lata na wdrożenie oszczędności.
Grecja nie jest w tak dobrej sytuacji, jak sądzi Sensacyjne informacje ministra finansów o wypracowanych porozumieniach zdementowały MFW, EBC i KE.
Dusi ich kryzys. Będą pracować w soboty? Międzynarodowi kredytodawcy, ratujący Grecję przed bankructwem, zasugerowali temu krajowi wydłużenie tygodnia roboczego do sześciu dni.
Tagi: reformy w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz