Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowe oferty publiczne w Europie. Warszawa goni Londyn

0
Podziel się:

5,2 mld euro wyniosła wartość ofert publicznych w Europie w drugim kwartale tego roku. Na warszawskim parkiecie było to 44 mln euro.

Rekordowe oferty publiczne w Europie. Warszawa goni Londyn
(Reporter Poland)
bESsQmmZ

5,2 mld euro wyniosła wartość ofert publicznych w Europie w drugim kwartale tego roku. Na warszawskim parkiecie było to 44 mln euro - wynika z badania firmy doradczej PwC _ IPO Watch Europe _.

Według badania PwC Londyn zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby ofert publicznych. Tuż za nim plasuje się warszawski parkiet.

W drugim kwartale br. wartość 25 ofert na londyńskiej giełdzie wyniosła łącznie 2,5 mld euro. Z kolei w Warszawie odbyło się 19 debiutów, z czego 15 na NewConnect, a trzy na rynku głównym. Największe oferty przeprowadziły spółki AviaAM Leasing (26,5 mln euro), Tarczyński (10,6 mln euro) oraz Feerum (5,3 mln euro).

bESsQmnb

W drugim kwartale br. łączna wartość ofert na rynku NewConnect wyniosła 4,6 mln euro. _ - Miniony kwartał cechował się większą aktywnością na rynku alternatywnym niż pierwszy kwartał bieżącego roku, kiedy odnotowano dwanaście IPO o łącznej wartości 2 mln euro _ - podkreślono.

Menedżer w zespole ds. rynków kapitałowych PwC Filip Gorczyca zwrócił jednak uwagę, że _ aktywność na rynku NewConnect jest nadal zdecydowanie niższa niż w poprzednich latach _.

Według Gorczycy na sytuację na warszawskim parkiecie ma wpływ _ niepewność związana z zapowiadanymi przez rząd zmianami w systemie emerytalnym i potencjalnym ograniczeniem środków napływających na rynek akcji ze strony Otwartych Funduszy Emerytalnych _.

_ - Miejmy nadzieję, że nie przeszkodzi to w skutecznym przeprowadzeniu zapowiadanych na jesień kilku dużych ofert publicznych, w tym oferty prywatyzacyjnej Energi, która może być jednym z największych IPO w Europie w 2013 roku _ - dodał Gorczyca.

bESsQmnh
Czytaj więcej w Money.pl
Meridian Properties planuje debiut na GPW. Chce 200 mln euro Meridian Properties, spółka zajmująca się inwestowaniem i zarządzaniem nieruchomościami, planuje IPO na rynku regulowanym GPW. Zakończenie procesu przewidziane jest na połowę lipca.
Słabe wyniki tej gospodarki wpłynęły na giełdę Notowania indeksów giełdowych w Chinach spadły po raz ósmy z rzędu, co zrodziło obawy o odpływ kapitału.
IPO Energi. Kiedy możliwy debiut na GPW? Ministerstwo Skarbu Państwa ocenia, że Energa może zadebiutować na GPW najwcześniej na przełomie września i października.
bESsQmnC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)