Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja nie obawia się działań ze strony UE

0
Podziel się:

Władimir Czyżow ocenił, że praktyczne działania wobec Rosji ze strony UE są skromniejsze niż ich oświadczenia polityczne.

Rosja nie obawia się działań ze strony UE
(PAP/EPA)

Stały przedstawiciel Rosji przy Unii Europejskiej Władimir Czyżow ocenił, że praktyczne działania wobec Rosji, jakie zapowiedzieli ministrowie spraw zagranicznych UE w związku z konfliktem na Krymie, są _ skromniejsze niż ich oświadczenia polityczne _.

Unia Europejska potępiła agresję Rosji na Krymie, zażądała wycofania rosyjskich sił do baz i zagroziła wprowadzeniem sankcji wizowych i finansowych. _ Z zainteresowaniem spostrzegłem w liczbie możliwych środków karnych ze strony UE zamrożenie rozmów z Rosją w sprawie wiz. Przecież one, niestety, i tak są zamrożone, przy czym z winy Unii _ - oświadczył Czyżow.

_ Co się tyczy sprawy wstrzymania rozmów na temat przyszłego nowego porozumienia między Rosją a UE, to i w tej sprawie piłka jest po stronie Unii _ - powiedział, przypominając, że mimo propozycji Rosji, by zaktywizować proces, UE wolała go odłożyć do kolejnego szczytu. (W obliczu napięć styczniowy szczyt UE-Rosja w Brukseli został skrócony do trzech godzin; odbył się w cieniu kryzysu politycznego na Ukrainie, kolejny wyznaczono na czerwiec).

Czyżow zaznaczył, że niczego nowego Unia nie powiedziała także w sprawie, jak to określił, _ nieszczęsnej umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE, z powodu której rozgorzał obecny kryzys _. _ W tej sprawie - jak ja to rozumiem - dominuje tu pogląd, że UE chce podpisać ją z bardziej prawowitym rządem niż obecny _ - powiedział Czyżow.

Podkreślił, że ministrowie spraw zagranicznych państw Unii nawet nie wspomnieli o zawartym za ich pośrednictwem 21 lutego porozumieniu między Wiktorem Janukowyczem a opozycją, chociaż, jak utrzymuje, _ realizacja tych ustaleń mogłaby zapewnić wyjście z politycznego ślepego zaułka _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)