Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Rossijskaja Gazieta" zakpiła z Westerwellego

0
Podziel się:

Dziennik podkreślił, że swoją wizytę w Kijowie szef niemieckiej dyplomacji wykorzystał do zademonstrowania poparcia dla manifestujących.

"Rossijskaja Gazieta" zakpiła z Westerwellego
(ec.europa.eu)
bETeKezV

Krytykując wicekanclerza i ministra spraw zagranicznych Niemiec za poparcie, jakiego udzielił proeuropejskiej opozycji na Ukrainie, rządowa _ Rossijskaja Gazieta _ zażartowała z orientacji seksualnej polityka.

Dziennik podkreślił, że swoją wizytę w Kijowie związaną z posiedzeniem Rady Ministrów Spraw Zagranicznych OBWE szef niemieckiej dyplomacji _ wykorzystał do zademonstrowania swojego poparcia dla manifestującej na Majdanie opozycji _.

_ Na wieczorny spacer po Chreszczatyku Westerwelle wyszedł pod rękę z liderami opozycji Witalijem Kliczką i Arsenijem Jaceniukiem. W tym złączonym europejskim marzeniem męskim towarzystwie Westerwelle wyglądał na absolutnie szczęśliwego _ - podkreśliła _ Rossijskaja Gazieta _.

bETeKezX

Moskiewski dziennik poinformował też, że Niemcy - obok Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii - należą do największych sponsorów organizacji pozarządowych na Ukrainie. _ Występując na Majdanie, dyplomata Westerwelle miał możliwość, by osobiście zobaczyć na co poszły pieniądze niemieckich podatników _ - skonstatowała _ Rossijskaja Gazieta _.

Dziennik zasugerował, że za pieniądze te zakupiono _ błyszczące mercedesy, ogromne dżipy warte dziesiątki tysięcy dolarów _, którymi jakoby przemieszczają się opozycjoniści. 51-letni Westerwelle nie kryje się ze swoją orientacją seksualną; jego partner życiowy towarzyszy mu nawet podczas oficjalnych wizyt za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl

bETeKeAy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)