Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjskie embargo na żywność. Unia da rolnikom 125 mln euro wsparcia

Środki będą przeznaczone na wycofanie produktów z rynku, zwłaszcza do bezpłatnej dystrybucji, a także na zbieranie owoców i warzyw zanim dojrzeją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexRaths/iStockphoto)

Komisja Europejska przeznaczy 125 milionów euro na wsparcie dla rolników dotkniętych przez rosyjskie embargo. Bruksela ogłosiła dziś nadzwyczajne środki skierowane wobec producentów między innymi ogórków, pomidorów, papryki, marchewki, kalafiorów, białej kapusty, jabłek i gruszek.

- _ Środki będą przeznaczone na wycofanie produktów z rynku, zwłaszcza do bezpłatnej dystrybucji, ale także na zbieranie owoców i warzyw zanim dojrzeją, co jest bardziej opłacalne. Te działania mają na celu ograniczenie presji na europejskim rynku, biorąc pod uwagę utratę rynku zbytu w tak krótkim czasie _ - powiedział rzecznik Komisji ds. rolnictwa Roger Waite.

Wsparcie ma trafić do wszystkich producentów bez względu na to, czy należą do organizacji producenckich czy też nie. Decyzja - która wymaga jeszcze formalnego przyjęcia - będzie obowiązywać od 18 sierpnia do końca listopada.

Jednocześnie Komisja Europejska zapowiada, że będzie dalej analizowała sytuację we wszystkich sektorach dotkniętych embargiem. W piątek ma się odbyć kolejne spotkanie w gronie państw członkowskich i ekspertów z Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rosyjskie embargo na polską żywność, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz