Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd w Czechach. Związkowcy szykują opony

0
Podziel się:

Wczoraj czeski parlament przegłosował wotum zaufania dla centroprawicowego rządu premiera Petra Neczasa.

Rząd w Czechach. Związkowcy szykują opony
(justindc/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Czescy związkowcy i 20 organizacji obywatelskich zapowiadają zaostrzenie protestu. Powodem, jest niezadowolenie z wprowadzonych reform. Wczoraj czeski parlament przegłosował wotum zaufania dla centroprawicowego rządu premiera Petra Neczasa.

Inicjatywy obywatelskie i centrale związkowe powołały do życia platformę pod nazwą _ Stop rządowi _. Ponieważ nie doczekali się od premiera odpowiedzi na swoje postulaty po ubiegłotygodniowej stutysięcznej demonstracji postanowili zorganizować kolejne protesty.

Mają to być lokalne demonstracje i happeningi, które trwać będą aż do końca czerwca. Zakończy je strajk. Na razie organizatorzy protestu nie ujawniają czy ma to być strajk generalny czy jedynie w niektórych branżach gospodarki. Wiadomo też, że chcą okupować niektóre ministerstwa.

W najbliższy poniedziałek wyjdą na ulice emeryci, których wprowadzone reformy dotknęły najbardziej. Choć rząd obronił się w parlamencie nadal jest niewiarygodny w oczach ludzi. Ma zaufanie zaledwie 16 procent Czechów. Żaden z rządów po Aksamitnej rewolucji 89 roku nie miał tak niskich notowań.

Czytaj więcej o nowym rządzie w Czechach w Money.pl
Czesi mają nowy rząd Centroprawicowy czeski rząd premiera Petra Neczasa otrzymał w piątek wotum zaufania w izbie niższej parlamentu.
Piwo, gulasz i trąbki. Tak protestują Czesi Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi protestuje przeciw centroprawicowemu rządowi Petra Neczasa i jego reformom.
Hakerzy ujawnili prywatny numer do premiera Czescy hakerzy po raz kolejny upublicznili informacje o członkach głównego ugrupowania czeskiej centroprawicowej koalicji rządzącej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)