Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd we Włoszech upadnie? Włosi nie chcą zaciskać pasa

0
Podziel się:

Politolog Grzegorz Rzeźnik z Uniwersytetu Warszawskiego długiej przyszłości temu rządowi jednak nie wróży.

Rząd we Włoszech upadnie? Włosi nie chcą zaciskać pasa
(PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

Włochy w końcu doczekały się rządu. Dwa miesiące po wyborach centrolewica i centroprawica, pojednane przez prezydenta Giorgio Napolitano, utworzyły gabinet szerokiego porozumienia. Na jego czele stoi Enrico Letta.

Politolog Grzegorz Rzeźnik z Uniwersytetu Warszawskiego długiej przyszłości temu rządowi jednak nie wróży. Jak mówi, sytuacja w stosunku do 2011 roku, kiedy też interweniował prezydent i gdy na czele gabinetu stanął Mario Monti, zmieniła się. Teraz Włosi nie są już tak skorzy do ustępstw i zaciskania pasa.

Uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu odbyła się wczoraj. W jego skład wchodzi 21 ministrów centrolewicowej Partii Demokratycznej, centroprawicowego Ludu Wolności Berlusconiego i frakcji byłego premiera Mario Montiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Powstał rząd z "rekordową liczbą kobiet" Premierem jest Enrico Letta. Prezydent Giorgio Napolitano podkreślił, że to jedyny rząd możliwy w tej chwili i zapewnił, iż będzie miał poparcie obu izb parlamentu.
Kryzys we Włoszech. Watykan popiera... Watykan udziela poparcia Mario Montiemu - tak interpretuje się we Włoszech artykuł dziennika _ L'Osservatore Romano _.
Włosi mają pomysł na kryzys. Powołują... Coraz większe problemy napotyka misja prezydenta Włoch Giorgio Napolitano, który przejął inicjatywę, by rozwiązać polityczny pat w kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)