Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Samolot zespołu Red Arrows rozbił się na pokazach

0
Podziel się:

Samolot należący do słynnego zespołu akrobacji lotniczej Red Arrows spadł koło Bournemouth - podały stacje BBC i Sky News.

Samolot zespołu Red Arrows rozbił się na pokazach
(Royal Air Forces Red Arrows/Crown copyright)

Samolot należący do zespołu akrobacji lotniczej Red Arrows brytyjskich sił powietrznych RAF rozbił się podczas pokazów lotniczych w południowej Anglii - informują świadkowie. Nie wiadomo, co stało się z pilotem.

Resort obrony poinformował, że wie o tym incydencie i prowadzi śledztwo, ale nie ujawnił żadnych szczegółów.

Według BBC i Sky News, samolot spadł koło Bournemouth, gdzie odbywają się pokazy lotnicze. Świadkowie mówią, że wystartowało tam dziewięć samolotów zespołu Red Arrows, ale wylądowało tylko osiem.

Jeden z okolicznych mieszkańców powiedział BBC, że samolot spadł na pole w pobliżu rzeki. Naoczny świadek wypadku Shaun Spencer-Perkins powiedział BBC, że samolot po uderzeniu w ziemi_ ę eksplodował na kawałki _. Świadkowie twierdzą, że pilot starał się pokierować maszyną na teren oddalony od domów i miejsc w których spacerowali ludzie - podaje Sky News.

Pokazów lotniczych w Bournemouth nie przerwano, a ekipom telewizyjnym nakazano przerwać filmowanie wypadku - podał portal BBC.

Zobacz także: ZOBACZ AMATORSKI FILM Z POKAZÓW:

Zespół Red Arrows (Czerwone Strzały) jest słynny z zapierających widzom dech pokazów akrobatycznych. Jego jednosilnikowe odrzutowe samoloty są atrakcją pokazów lotniczych w Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach.

Poprzedni wypadek przydarzył się temu zespołowi w marcu 2010 roku, gdy dwie maszyny rozbiły się podczas treningu na Krecie. Żaden z pilotów nie odniósł wtedy poważniejszych obrażeń.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ DOTYCZĄCĄ WYPADKU W 2010 ROKU (ang.):
O innych wypadkach lotniczych czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t142953.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wypadek;na;pokazach;w;plocku;samolot;wbil;sie;w;wode,135,0,853639.html) Płock: Wrak rozbitego samolotu wydobyty Wrak samolotu, który rozbił się wczoraj podczas pokazów lotniczych w Płocku został wydobyty z dna Wisły.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t134488.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/testowali;samolot;wszyscy;zgineli,144,0,789136.html) Testowali samolot. Wszyscy zginęli W katastrofie rosyjskiego, wojskowego samolotu transportowego zginęło 6 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t94392.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najtragiczniejsze;katastrofy;lotnicze,157,0,608157.html) Najtragiczniejsze katastrofy lotnicze Prezydencki samolot rozbił się zaledwie dwa lata po wypadku wojskowej maszyny CASA.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)