Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje
15.09.2016 13:25

UE przedłużyła sankcje wizowe i finansowe dla Rosji

Państwa członkowskie UE oficjalnie przedłużyły w czwartek o kolejne pół roku sankcje wizowe i finansowe wprowadzone w związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie i dokonaną przez Rosję aneksją Krymu. Decyzja ma się ukazać w dzienniku urzędowym UE w piątek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)

Restrykcje w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów mają obowiązywać przynajmniej do 15 marca 2017 roku. Obejmują one 146 osób: rosyjskich polityków, wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Zamrożenie aktywów dotyczy 37 firm i organizacji.

Decyzja ambasadorów państw unijnych w tej sprawie została podjęta w ubiegłym tygodniu. W czwartek w pisemnej procedurze potwierdziły ją rządy krajów członkowskich. "Ocena sytuacji nie usprawiedliwia zmiany w reżimie sankcyjnym, ani modyfikacji listy osób i podmiotów objętymi sankcjami" - podkreślono w komunikacie Rady UE.

W związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy, UE wprowadziła również sankcje gospodarcze wobec Rosji za wspieranie separatystów. Złagodzenie restrykcji uzależniono od pełnego wdrożenia porozumień z Mińska w sprawie uregulowania konfliktu. Sankcje obowiązują co najmniej do końca stycznia 2017 roku.

Sankcje gospodarcze obejmują ograniczenia w dostępie do kapitału dla rosyjskich banków państwowych, firm naftowych (Rosnieft, Transnieft i Gazprom Nieft) i trzech firm zbrojeniowych (OPK Oboronprom, United Aircraft Corporation i Urałwagonzawod). Wprowadzono też ograniczenia w sprzedaży Rosji zaawansowanych technologii dla przemysłu naftowego, sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń.

Tagi: sankcje, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-01-2017

lampartUnia może Rosję jedynie cmoknąć i tyle co może. Jej "sankcje" tak zagrażają gospodarce i bezpieczeństwu Rosji jak podskoki wściekłego ratlerka … Czytaj całość

15-09-2016

hihaśmieszni są ci od sankcji

03-05-2017

kosaPutin sie poplakal zapewne

Rozwiń komentarze (4)