Notowania

Zamrożenie aktywów i zakaz wjazdu. UE przedłużyła sankcje za agresję na Ukrainę

UE zweryfikowała też listę i usunęła z niej cztery zmarłe osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Stolice uznały, iż nie ma podstaw do łagodzeni sankcji. Rada zweryfikowała też listę i usunęła z niej cztery zmarłe osoby.

Państwa UE przedłużyły w czwartek o kolejne pół roku sankcje za działania naruszające lub podważające integralność terytorialną, suwerenność i niepodległość Ukrainy.

Obecnie restrykcje w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów, wprowadzone w związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie, obejmują 149 osób: rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Władimir Putin pozbawił złudzeń krymskich Tatarów:

Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Zamrożenie aktywów dotyczy 38 firm i organizacji. Sankcje będą obowiązywać co najmniej do 15 marca 2018 roku.

Z powodu kryzysu ukraińskiego obowiązują też inne unijne środki, m.in.: sankcje gospodarcze wobec konkretnych sektorów rosyjskiej gospodarki.

Na razie obwiązują one do 31 stycznia 2018 r. Unia utrzymuje również sankcje za nielegalną aneksję Krymu i Sewastopola, ograniczone do tych terytoriów, te z kolei będą w mocy na razie do 23 czerwca 2018 r.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka

Tagi: świat, unia europejska, sankcje, dyplomacja, organizacje, wojna, rosja, ue, ukraina, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-09-2017

benficaTo jeden wielki skandal,żeby karać kraj za coś czego nie zrobił. Krym dał pijany Chruszczow ale Ukraińskiej Socjalistycznej Republice RADZIECKIEJ . … Czytaj całość

15-09-2017

torhekA już się ucieszyłem że te sankcje są przeciwko banderowcom .

15-09-2017

emisjak długo "banderowcy" będą "pempkiem" Europy? czy muszą znowu chwycić za siekiery, kosy itd. żeby Europa obudziła się z chorej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (73)