Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zamrożenie aktywów i zakaz wjazdu. UE przedłużyła sankcje za agresję na Ukrainę

Zamrożenie aktywów i zakaz wjazdu. UE przedłużyła sankcje za agresję na Ukrainę

Fot. AP/FOTOLINK/East News

Stolice uznały, iż nie ma podstaw do łagodzeni sankcji. Rada zweryfikowała też listę i usunęła z niej cztery zmarłe osoby.

Państwa UE przedłużyły w czwartek o kolejne pół roku sankcje za działania naruszające lub podważające integralność terytorialną, suwerenność i niepodległość Ukrainy.

Obecnie restrykcje w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów, wprowadzone w związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie, obejmują 149 osób: rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Władimir Putin pozbawił złudzeń krymskich Tatarów:

Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Zamrożenie aktywów dotyczy 38 firm i organizacji. Sankcje będą obowiązywać co najmniej do 15 marca 2018 roku.

Z powodu kryzysu ukraińskiego obowiązują też inne unijne środki, m.in.: sankcje gospodarcze wobec konkretnych sektorów rosyjskiej gospodarki.

Na razie obwiązują one do 31 stycznia 2018 r. Unia utrzymuje również sankcje za nielegalną aneksję Krymu i Sewastopola, ograniczone do tych terytoriów, te z kolei będą w mocy na razie do 23 czerwca 2018 r.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka

ue, unia europejska, rosja, ukraina, wojna, organizacje, dyplomacja, sankcje, świat
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
co to być dobrze?
2018-05-13 08:17
Ko ko koko Koso wo.
Demokrata
2017-11-01 22:28
A kto najechał na ukraińśki nacjonalistryczny banderland? Czyżby Marsjanie? Z tego co wiemy to nikt upainie wojny nie wypowiedział. To raczej faszystowski bandrland najechał swoich obywateli na wschodzie swojego kraju myśląc, ze spacyfikuje i wymorduje 15 mln ludzi... a tu zonk. Brawo powstańcy Donbasu...prać banderowców po ich faszystowskich mordach ile wlezie.
rozbawiony jer
2017-09-16 19:06
ciekawe od kogo ukraina się nikogo nie boi dobre to
Pokaż wszystkie komentarze (74)