Notowania

świat
11.06.2016 10:58

"Sueddeutsche Zeitung": sankcje wobec Rosji zostaną przedłużone

Pomimo rosnącej na Zachodzie gotowości do deeskalacji konfliktu, sankcje wobec Rosji zostaną w czerwcu przedłużone o kolejne pół roku - pisze w sobotę niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)

Daniel Broessler, brukselski korespondent gazety, zwraca uwagę na sygnały płynące z Francji i Niemiec, świadczące o rosnącej gotowości do stopniowego zniesienia restrykcji. Niemiecki dziennikarz wspomina o rezolucji francuskiego Senatu, który opowiedział się "w niewiążący sposób" za stopniową i częściową rezygnacją z sankcji, a także o niedawnych wypowiedziach niemieckiego ministra gospodarki Sigmara Gabriela i szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera. W podobnym duchu wypowiedział się też w tym tygodniu niemiecki biznes.

- Pozory mylą. Sankcje nie zostaną zniesione - stwierdza Broessler. Jak wyjaśnia, rozmowy prowadzone w minionych tygodniach przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska i jego ludzi wykazały, że nie należy spodziewać się sprzeciwu. Jego plan przewiduje podjęcie decyzji o przedłużeniu sankcji w czerwcu na szczeblu ambasadorów. Tusk chciałby uniknąć dyskusji o sankcjach na czerwcowym szczycie UE.

Unijni dyplomaci uważają, że wysuwane przez niektóre kraje postulaty, by poluzować sankcję w zamian za postępy we wschodniej Ukrainie, "nie mają racji bytu". - O realizacji porozumienia z Mińska obecnie nie może być mowy - pisze Broessler. Zawieszenie broni jest stale łamane; wybory są w obecnych warunkach trudne do wyobrażenia, Rosja nadal wspiera wojskowo i finansowo separatystów - czytamy w "SZ".

Broessler zwraca uwagę na piątkową wypowiedź kanclerz Niemiec Angeli Merkel, która mówiła o "bardzo intensywnej fazie" rozmów, których celem jest osiągnięcie postępu w realizacji porozumienia z Mińska. Trwają negocjacje w sprawie zorganizowania kolejnego spotkania na szczycie w tzw. formacie normandzkim - z udziałem Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy. Nawet jeśli dojdzie do takiego spotkania, nie przyniesie ono szybkich rezultatów uzasadniających zniesienie sankcji - pisze korespondent "SZ". - Na jesieni, gdy sprawa sankcji znów stanie na porządku dziennym, sytuacja może być inna - przewiduje Broessler.

Tagi: świat, niemcy, sankcje, dyplomacja, organizacje, rosja, ue, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2016

POLAK- PRAWDZIWYTUSK!!!!!!!!!!!!!!!1 ZDRAJCA NARODU TO NIE POLAK!!!!!!!!!!!!!!!! SPRZEDAŁ POLSKĘ ZA stanowisko w Pseudo europejskim parlamencie!!!!!!!!!!! Należy … Czytaj całość

11-06-2016

JerryTusk i plan... huahahahaha :D Chyba jak zniszczyć Polskę!

11-06-2016

heheheSankcje na Rosję? śmiechu warte.A może UE boi się odwiesić bo reakcja będzie taka że na żywność z UE nie będzie już miejsca.Rosja już pół roku temu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (30)