Notowania

sankcje dla ukrainy
20.02.2014 10:13

Schulz: Janukowycz nie odda władzy

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego nie wierzy, że ukraiński prezydent dobrowolnie ustąpi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz wyraził opinię, że mimo obecnych krwawych zamieszek w Kijowie prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie zrezygnuje z urzędu.

_ - Ludzie, którzy domagają się ustąpienia prezydenta, nie mają środków, by go do tego zmusić _ - powiedział Schulz niemieckiej telewizji publicznej ZDF.

Jak zaznaczył, ministrowie spraw zagranicznych Francji, Niemiec i Polski - Laurent Fabius, Frank-Walter Steinmeier i Radosław Sikorski - muszą w trakcie swych czwartkowych spotkań w Kijowie skłonić obie strony konfliktu do rozmów i jeśli to możliwe także przyspieszonych wyborów.

_ - Gdy zasiądą przy jednym stole, nie będą już strzelać _ - powiedział Schulz dodając, że jeśli to się nie uda, przyjdzie kolej na sankcje Unii Europejskiej.

Obejmowałyby one przede wszystkim zamrożenie kont i ograniczenie swobody podróżowania członków ukraińskiego rządu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Będą unijne sankcje za rozlew krwi" Komisarz Janusz Lewandowski potwierdził, że Unia zamierza wprowadzić sankcje dla osób odpowiedzialnych za rozlew krwi na Ukrainie.
"Janukowycz traci kontrolę nad krajem" _ Sytuacja na Ukrainie gwałtownie wymyka się spod kontroli władz i opozycji _ - ocenia rosyjski dziennik _ Kommiersant _.
Ukraina stoi na krawędzi wojny domowej Według _ Financial Times _ i _ New York Timesa _, obecna sytuacja na Ukrainie to wina przede wszystkim Wiktora Janukowycza.
"Sankcje uderzą też w polskie firmy" Szef SLD ostrzegł, że próba ukarania odpowiedzialnych za rozlew krwi na ulicach ukraińskich miast, może rykoszetem uderzyć w polski biznes.
Tagi: sankcje dla ukrainy, europarlament, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz