Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sezon narciarski wkrótce. Zagraniczne kurorty walczą o polskich narciarzy

0
Podziel się

W ubiegłym roku do Austrii wybrało ponad 200 tysięcy polskich amatorów białego szaleństwa.

Sezon narciarski wkrótce. Zagraniczne kurorty walczą o polskich narciarzy
(Jeannette Meier Kamer/istock)
bEpzVCMl

Trzeba do nich jechać dalej, ale ich przedstawiciele przekonują, że warto. Zagraniczne kurorty walczą o polskich narciarzy i ich portfele. Austriacy chwalą się, że przed tym sezonem zainwestowali 0,5 miliarda euro w modernizację infrastruktury. Słowacy przyznają, że wydali 10 razy miej, ale ich kurorty przez ostatnie lata przeszły ogromną metamorfozę.

Jan Bosnowic dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie przekonuje w rozmowie, że polscy narciarze, którzy kilka lat już nie szusowali na Słowacji, mogą nie poznać stacji narciarskich. - _ Mnóstwo nowości dla polskich narciarzy. W tym roku najwięcej nowych tras i wyciągów będzie czynnych w Niskich i Wysokich Tatrach. _ - mówi dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej.

Jan Bosnowic dodaje, że w tym roku narciarze z Trójmiasta i Warszawy będą mogli skorzystać z połączenia lotniczego z Popradem, skąd do stacji narciarskich dojazd trwa najwyżej kilkadziesiąt minut.

bEpzVCMn

Z kolei Alpy austriackie w ubiegłym roku wybrało ponad 200 tysięcy polskich narciarzy. Franca Kobenter, szefowa austria.info w Warszawie podkreśla w rozmowie, że trudy dłuższej wyprawy z Polski narciarzom są rekompensowane na miejscu. - _ Średnio 60 procent stoku jest naśnieżana mechanicznie. W tym roku wszystkie stacje narciarskie zainwestowały łącznie 507 milionów euro. _ - wylicza szefowa austria.info.

Franca Kobenter dodaje, że Austria wśród wszystkich krajów alpejskich zainwestowała najwięcej w narciarską infrastrukturę w ciągu ostatnich 10 lat. Według szacunków co roku w góry te krajowe i zagraniczne wyjeżdża ponad 2,5 miliona Polaków.

bEpzVCMO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)