Trwa ładowanie...
bDzAwJEB

Notowania

Narty – Wszystkie wiadomości

2
19.01.2021 13:35

HANDEL
 / 
Zarabiają na mrozie. Sprzedaż wystrzeliła

Zimowe obuwie, odzież i sanki znikają z magazynów, sprzedaż w internecie przeżywa mini-hossę. Z kolei włascicielom sklepów z centrów handlowych zarobek przechodzi koło nosa.

68
13.01.2021 16:09

EPIDEMIA
 / 
Rządowe obostrzenia. Poseł Zjednoczonej Prawicy: zupełnie tego nie rozumiem

Aktywność na świeżym powietrzu powinna zostać przywrócona? - Zgadzam się z tym. Nasza udawana walka z covidem, mówię udawana, bo myśmy nie przygotowali właściwych narzędzi, nie wyciągamy wniosków z przypadków państw, które świetnie sobie dały radę, więc działamy dość chaotycznie. Przebywanie na wolnym powietrzu - trudno się tu zarazić, po co my to blokujemy? Główne miejsca zakażeń to pomieszczenia zamknięte. Po co my to wszystko wyczyniamy? Zupełnie tego nie rozumiem - powiedział w programie "Newsroom" Andrzej Sośnierz, były prezes NFZ, obecnie poseł Porozumienia. - Nie przygotowaliśmy systemu testowania, który byłby na tyle wydolny, żebyśmy wiedzieli, co dzieje się z tą epidemią. Nie mamy żadnego rozeznania, jaki jest stan przechorowania społeczeństwa - dodał.

9
13.01.2021 14:53

TURYSTYKA
 / 
Powrót do szkoły. "Obawiam się, może to wywołać trzecią falę"

Jadwiga Emilewicz na nartach z dziećmi, prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski komentuje. - Stare powiedzenie mówi: przykład idzie z góry. Jeżeli szanujemy innych, szanujmy siebie. Kto postępuje w ten sposób, jest nieodpowiedzialny - powiedział Krajewski w programie "Newsroom". Prezes Porozumienia Zielonogórskiego został też zapytany o powrót dzieci z klas 1-3 do szkół. - Obawiam się. To jest bardzo trudna decyzja, trzeba spróbować, ale obawiam się, że niestety pojawi się trzecia fala zachorowań i bardzo szybko dzieci wrócą do domów. Trzecia fala może się zacząć od szkół, może tam zostać sprowokowana. Pamiętajmy, że między styczniem a marcem jest najwięcej zachorowań. Bezpośredni kontakt, a później powrót do domów, kontakt z rodzicami i dziadkami, to może przyczynić się do wzrostu zachorowań - podkreślił Jacek Krajewski w rozmowie z WP.

6
28.12.2020 10:53

NARTY
 / 
Włochy. Przedsiębiorcy domagają się podania daty otwarcia stoków

Stoki narciarskie w Alpach miały być otwarte 7 stycznia. Część ekspertów jest temu przeciwna. Przedsiębiorcy apelują o podanie daty rozpoczęcia sezonu.

11
19.12.2020 13:59

GDZIE NA NARTY
 / 
Gdzie na narty w Europie? Trzy kraje, które pozwalają poszusować

Wyciągi narciarskie są zamknięte niemal w całej Europie. Ale w Szwajcarii, Czechach i na Słowacji bez większych problemów da się pojeździć na nartach. Sprawdź, jakie są wymagania i reguły.

bDzAwJED
52
18.12.2020 21:02

WIADOMOŚCI
 / 
Zakaz wychodzenia z domów. Austriacy wprowadzają go od 26 grudnia

Polacy ciągle jeszcze żyją ogłoszoną w czwartek narodową kwarantanną, ale austriacki rząd poszedł dalej. W piątek w Wiedniu ogłoszono, że od 26 grudnia do 24 stycznia na terenie całego kraju zakazane będzie wychodzenie z domu bez uzasadnionej potrzeby.

671
17.12.2020 18:31

STOKI NARCIARSKIE
 / 
Obiecali, że nas nie zamkną i co? Zamknęli. To katastrofa - mówią właściciele stoków

Najpierw mówili nam, że sezon się zacznie, wydaliśmy pieniądze na naśnieżanie stoków. A teraz i tak nas zamknęli – mówi branża narciarska. To katastrofa – podsumowują przedsiębiorcy z południa Polski.

110
17.12.2020 15:15

TURYSTYKA
 / 
Stoki ponownie zamknięte. Decyzja rządu

Fani nart i deski muszą schować sprzęt do szafy. Ani po świętach, ani po Nowym Roku nie poszusują na stokach, bowiem te - decyzją rządu - zostaną zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

488
12.12.2020 13:15

FERIE ZIMOWE 2021
 / 
Ceny karnetów na stokach. Są miejsca, gdzie zapłacimy więcej. Klienci: drożej niż w Alpach

Jest trudny rok, krótki sezon i mało klientów. Niektóre ośrodki, np. w Korbielowie, podniosły ceny karnetów. Narciarzom podwyżki rzędu od kilku do kilkunastu złotych robią jednak różnicę i jak zapowiadają "nie będą wspierać polskich przedsiębiorców".

bDzAwJEJ
3
05.12.2020 15:06

FERIE
 / 
Wyciągi narciarskie. Na Słowacji niektóre stacje już działają, w Czechach ruszą w połowie grudnia

Szef resortu zdrowia Czech podał, że wyciągi w tym kraju ruszą 18 grudnia. Na Słowacji niektóre stacje narciarskie działają, ale nie ma pewności jak długo.

13
04.12.2020 20:08

NARTY WE WŁOSZECH
 / 
Na narty we włoskie Alpy? Polacy tylko z negatywnym testem i kwarantanna

Włoski MSZ poinformował, że obcokrajowcy, którzy chcą wjechać do kraju od 10 grudnia muszą mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa. Dodatkowo będzie trzeba poddać się kwarantannie.

4
02.12.2020 14:54

STOKI NARCIARSKIE
 / 
Stoki narciarskie na razie otwarte. Wypożyczalnie sprzętu też

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego będą mogły działać przynajmniej do 27 grudnia - wynika z rozporządzenia, które weszło w życie w środę. Stoki narciarskie też, póki co, będą otwarte.

14
01.12.2020 12:52

DŁUGI
 / 
Koronawirus. Kolejna branża na krawędzi. Wynajmują sprzęt, który nie zarabia

Do blisko 48 mln zł wzrosły zaległości finansowe wypożyczających i dzierżawiących sprzęt sportowy i rekreacyjny - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.informuje

bDzAwJEK
125
30.11.2020 11:00

NARTY
 / 
Tłumy na stokach. Gowin: Będą konsekwencje

W weekend otwarto część stoków narciarskich. Okazało się, że obostrzenia to fikcja, bo ani narciarze, ani stacje się do nich nie stosują. - Te firmy nie zostaną objęte pomocą z tarczy branżowej - powiedział w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin.

9
26.11.2020 10:32

TURYSTYKA
 / 
Alpejskie stoki w święta to niewiadoma. Nie ma jednomyślności

W krajach alpejskich trwa dyskusja ws. uruchomienia ośrodków narciarskich w okresie świątecznym. Przywódcy Włoch, niemieckiej Bawarii i Francji chcą zamknięcia stoków z powodu pandemii, Austria nie chce decyzji na poziomie europejskim. Branża narciarska już mówi o katastrofie.

5
24.11.2020 20:02

FERIE
 / 
Samorządowcy chcą zmian obostrzeń dotyczących ferii

Samorządowcy z gmin górskich piszą wniosek do rządu. Chcą złagodzenia obostrzeń dotyczących ferii zimowych.

1
24.11.2020 11:50

ZIMA
 / 
Ferie 2021. Dwugłos w rządzie? Müller rozwiewa wątpliwości

Dwugłos w rządzie przy wprowadzaniu obostrzeń i rozporządzeń? - Wszystkie przepisy są głosowane przez wszystkich członków Rady Ministrów. Każdy minister może zgłosić zastrzeżenie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Müller, rzecznik rządu. Dopytywany o rozdźwięk dotyczący obostrzeń związanych z zimowymi feriami, odparł, że ferie odbędą się w jednym terminie, baza noclegowa i gastronomia pozostanie zamknięta, a kwestią dyskusyjną była jedynie kwestia wyciągów i stoków narciarskich. - W projekcie rozporządzenia nie były one zamknięte. Później rozpoczęła się dyskusja, ale projekt rozporządzenia się nie zmienił. Czyli stoki i wyciągi nie będą zamknięte, ale baza noclegowa i restauracje tak, więc siłą rzeczy ze stoków korzystać będą osoby, które mieszkają w pobliżu. Zawsze to jest kwestia balansu, co pozostaje otwarte, a co zamknięte - wyjaśnił rzecznik rządu w rozmowie z money.pl. - Premier Morawiecki nie mówił nic o zamknięciu stoków narciarskich. Wicepremier Gowin, dopytywany o tę kwestię, faktycznie wyciągnął przesłankę, że warto byłoby zamknąć stoki i wyciągi, bo był przekonany, że przy zamkniętych hotelach również wyciągi nie mają racji bytu, bo nie będzie chętnych. Jednak branża wyciągów narciarskich wskazała, że jest to dla nich istotna kwestia, mimo zamknięcia hoteli, bo osoby mieszkające blisko będą mogły korzystać. Natomiast główny inspektor sanitarny potwierdził, że z racji na specyfikę tych wyciągów, czyli kaski, dystans oraz zamkniętą bazę hotelową i restaurację, jest to bezpieczne - dodał Müller.

12
24.11.2020 8:31

LOCKDOWN
 / 
Waży się temat otwarcia stoków narciarskich. Ferie to dla nich kluczowy okres

Zamknięcie świąt i ferii zimowych dla uczniów spowoduje utratę nawet 90 proc. rocznych zarobków instruktorów narciarskich - alarmuje Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Rząd podjął decyzję, że ferie odbędą się we wszystkich województwach w tym samym czasie, by ograniczyć wyjazdy.