Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
MBL
|

Tłumy na stoku, korek w drodze do Szczyrku. Tak wygląda luzowanie obostrzeń

1220
Podziel się

Dystans społeczny? Jaki dystans?! Najwyraźniej tak spragnieni szusowania turyści odczytali intencje rządu na temat luzowania obostrzeń. Przy stacji w Szczyrku od rana ustawia się gigantyczna kolejka, a - według lokalnych mediów - przed wjazdem do kurortu na Śląsku utworzył się wielki korek.

Tłumy na stoku, korek w drodze do Szczyrku. Tak wygląda luzowanie obostrzeń
Do kas po karnet ustawiają się w Szczyrku gigantyczne kolejki.
bEhpqvIl

Najpierw tłumy w Zakopanem, teraz długie kolejki w Szczyrku. Tak wygląda luzowanie obostrzeń w praktyce. O czym dokładnie mowa? Aby się przekonać, wystarczy zajrzeć do mediów społecznościowych portalu "Bielskie Drogi".

Gołym okiem widać, że turyści z niecierpliwością czekali na moment, gdy znów będą mogli beztrosko poszusować. Szkoda tylko, że przy okazji zapomnieli o dystanie społecznym.

bEhpqvIn

Warto przypomnieć, że właściciele ośrodków narciarskich zapowiedzieli skrupulatność w kontrolowaniu liczby osób, które będą chciały skorzystać ze stacji. Efekt?

Powyżej mamy zdjęcie, pokazujące, jak wygląda rzeczywistość. Poniżej zaś publikujemy stopklatki zrobione na podstawie obrazu z kamer w stacji Szczyrk Mountain Resort.

Dzięki temu mamy nie tylko porównanie, ale właściwie potwierdzenie, że turyści, którzy przyjechali w góry zapomnieli o zasadach dotyczących bezpieczeństwa w czasie pandemii.

bEhpqvIt

- To zdjęcie zostało zrobione z perspektywy jadącej gondoli z kąta, który przekłamuje rzeczywistość. W tej kolejce funkcjonują systemy płotków i siatek, które pozwalają, aby narciarze przesuwali się płynnie z zachowaniem potrzebnych odstępów. Wiadomo, że nasi goście z rana gromadzą się w sercu ośodka Szczyrk Mountain Resort przy dolnej stacji Kolei Gondolowej, ale właśnie dzięki temu systemowi mogą szybciej dostać się do gondoli i na następne koleje oraz trasy narciarskie - komentuje money.pl Michał Słowioczek, menedżer ze Szczyrk Mountain Resort.

- Oczywiście ośrodek reguluje liczbę osób na stokach poprzez sprzedaż skipassów online. W okolicy dolnych stacji kolei linowych pracuje specjalna jednostka "ski-patrolu", który pilnuje zachowania dystansu w kolejkach. Jest to służba powołana na czas pandemii, która dba o porządek i przestrzeganie obowiązującego reżimu sanitarnego.. Liczymy też na odpowiedzialność społeczną osób, które chcą jeździć. Jesteśmy regularnie kontrolowani przez sanepid, który nie zgłasza nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego ośrodka pod katem przestrzegania reżimu sanitarnego - dodaje.

Jak podają lokalne media, kolejki to niejedyny problem. Przed wjazdem do miasta tworzy się korek, a to oznacza, że kończą się miejsca, gdzie przyjezdni mogliby legalnie zaparkować swoje auta.

bEhpqvIu

Opisywana sytuacja ma miejsce tuż po tym, co działo się w Zakopanem. W sobotę wieczorem na Krupówkach było nawet kilka tysięcy turystów. Burmistrz miasta ocenił zachowanie przyjezdnych jako niedopuszczalne.

Przedstawiciele branży turystycznej stwierdzili z niepokojem, że wiele osób zbagatelizowało obostrzenia, a skutkiem tego może być powrót do pełnego lockdownu, który odbije się zarówno na turystach, jak i na przedsiębiorcach.

Zobacz także: Turyści w Zakopanem. Będzie dokręcenie śruby? "Nie wylewajmy dziecka z kąpielą"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhpqvIO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1220)
emil
4 miesiące temu
Coraz więcej psychopatów na forach internetowych! Wszystkie rządy na świecie organizujące szczepienia przeciw covidowi - lewicowe, i prawicowe, i liberalne - są oskarżane w Internecie o celowe wywoływanie paniki pandemicznej żeby doprowadzić do dyktatury. A w końcu do DEPOPULACJI. Wyobraźcie sobie - rząd Izraela chce jakoby DEPOPULACJI państwa Izrael!? Również PiS chce DEPOPULACJI Polski!? Nie ma bzdury, która nie byłaby propagowana w Internecie.
rrr
4 miesiące temu
zdjęcia i art.szkodzący Polsce
kik
4 miesiące temu
Niedopuszczalne to jest zachowanie ośrodka narciarskiego .Powinni sprzedać tyle skypassów żeby zapewnić swobodny dostęp do wyciągów. ale pazerni Górale dudków chcą zarobić dużo. w efekcie 2 minuty trwa zjazd a 40 minut kolejka aby z powrotem wjechać na górę.
bEhpqvIP
miki
4 miesiące temu
to pokazuje gdzie ludzie maja rzad i ich obostrzenia....dajcie ludziom zyc normalnie,im predzej nabedziemy stadna odporonosc tym szybciej to wariatkowo z covidem sie skonczy
Goldengecko
4 miesiące temu
A wystarczyło wprowadzić limit ludzi mogących wjechać w ogóle do miasta
...
Następna strona