Notowania

czechy
25.07.2014 18:36

S&P potwierdza rating Czech na poziomie "AA-" z perspektywą stabilną

Stabilna perspektywa oznacza, że ryzyka dla czeskiej gospodarki i finansów publicznych równoważą się.

Podziel się
Dodaj komentarz
(justindc/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Agencja ratingowa Standard & Poor's potwierdziła w piątek długoterminowy rating Czech w walucie obcej na poziomie _ AA- _ oraz długoterminowy rating w walucie lokalnej na poziomie _ AA _, Perspektywa ratingów jest stabilna - podał S&P w komunikacie.

Oba ratingi krótkoterminowe zostały potwierdzone na poziomie _ A-1+ _.

_ Republika Czeska ma stabilne instytucje kształtujące politykę polegającą na ostrożnym zarządzaniu gospodarczym i fiskalnym. Bank centralny jest skuteczny w utrzymaniu inflacji na niskim poziomie (...) _ - napisano w komunikacie. _ Te atuty są hamowane przez niepewność polityczną, stosunkowo słabe: wzrost gospodarczy i PKB na mieszkańca w tej kategorii ratingowej _ - dodano.

S&P poinformował, że stabilna perspektywa oznacza, że ryzyka dla czeskiej gospodarki i finansów publicznych równoważą się.

_ Stabilna perspektywa równoważy nasze oczekiwania, że rząd koalicyjny będzie kontynuować wdrażanie reform fiskalnych i strukturalnych z ryzykiem, które wynika ze słabych perspektyw wzrostu gospodarczego, słabych finansów publicznych i potencjalnego odwrócenia reform finansów publicznych _ - napisano.

Agencja ratingowa prognozuje, że tempo wzrostu PKB w Czechach w tym roku wyniesie 2,6 proc., a w 2015 roku przyspieszy do 3,3 proc. Dodatkowo deficyt sektora finansów publicznych w 2014 roku ma wynieść 1,4 proc. PKB, a w 2015 roku wzrosnąć do 2 proc. PKB.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: czechy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz