Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stocznia Gdańska uratowana?

0
Podziel się:

Kroes: Plan restrukturyzacji stoczni jest do zaakceptowania

Stocznia Gdańska uratowana?
(EPA/PAP)

_ - Dobra wiadomość dla stoczni Gdańsk _ - unijna komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes poinformowała, że plan restrukturyzacji stoczni Gdańsk jest do zaakceptowania. To oznacza, że stocznia nie musi zwracać rządowego wsparcia przyznanego po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Jest umowa na sprzedaż stoczni. Inwestor wciąż nieznany
O pozytywnej decyzji komisarz Kroes poinformowała na wspólnej konferencji w Brukseli z ministrem skarbuAleksandrem Gradem._ - To historyczny dzień, choć jeszcze kilka technicznych spraw jest do rozwiązania _ - powiedziała unijna komisarz.

POSŁUCHAJ NEELIE KROES:

Tłumaczenie:

_ - Jestem usatysfakcjonowana, że nowy program przekształceń zapewni długoterminową rentowność stoczni Gdańsk. Jeszcze nie jesteśmy na końcu drogi, ale idziemy w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że oficjalnie pozytywna decyzja zostanie zaakceptowana przez Komisję przed przerwą wakacyjną. _

Plan przekształceń zakłada jednak, że stocznia Gdańsk będzie musiała zredukować ZOBACZ TAKŻE: Stocznia dostała 600 mln? "Solidarność": To kłamstwo!
produkcję i zamknąć dwie z trzech pochylni. _ - Tego domagała się Komisja Europejska, by _ - jak tlumaczyła - _ nie dochodziło do zakłócenia konkurencji na unijnym rynku _.

Pozostały jedynie kwestie techniczne

Minister Grad powiedział, że w Gdańsku będzie możliwość kontynuowania działalności stoczniowej.

POSŁUCHAJ ALEKSANDRA GRADA:

Ostateczna decyzja zostanie podjęta w Brukseli przed wakacjami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)