Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stosunki Polska - Litwa. Szefowie MSZ-ów rozmawiali o przyszłości Ukrainy

0
Podziel się:

Podczas listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie planowane jest podpisanie umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina.

Stosunki Polska - Litwa. Szefowie MSZ-ów rozmawiali o przyszłości Ukrainy
(PAP/Paweł Supernak)

Radosław Sikorski spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Litwy Linasem Linkevicziusem. Politycy wyrazili nadzieję, że listopadowy szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie zakończy się sukcesem.

Sikorski i Linkeviczius rozmawiali podczas drugiego dnia nieformalnego spotkania ministrów spraw zagranicznych państw UE w Wilnie w sprawie szczytu Partnerstwa Wschodniego oraz sytuacji w Syrii.

Podczas krótkiego briefingu Sikorski pogratulował Litwie sposobu, w jaki pełni prezydencję w UE. _ - Polska politycznie jak i praktycznie wspiera Litwę. Zależy nam na sukcesie wileńskiego szczytu Partnerstwa Wschodniego. Będziemy intensywnie współdziałali _ w tej sprawie - zadeklarował Sikorski.

Podziękował szefowi litewskiej dyplomacji _ za to, co robi, żeby zrealizować zobowiązania kolejnych rządów Litwy, także program obecnego rządu Litwy _. _ - Ufam mojemu przyjacielowi Linasowi Linkevicziusowi i mam nadzieję zobaczyć praktyczne rezultaty _ - powiedział polski minister.

Linkeviczius i Sikorski wyrazili nadzieję, że Ukrainie uda się podpisać w listopadzie umowę stowarzyszeniową z Ukrainą. _ - Ukraina musi zdwoić wysiłki, przyspieszyć prace legislacyjne w kluczowym okresie. Trzeba nie ustawać w wysiłkach _ - powiedział Sikorski.

Podczas listopadowego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie planowane jest podpisanie umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina. Unia uzależniła podpisanie porozumienia o stowarzyszeniu i wolnym handlu z Ukrainą od spełnienia przez władze w Kijowie kilku warunków. Podczas listopadowego szczytu umowy stowarzyszeniowe z UE mają parafować Armenia, Gruzja i Mołdawia.

Ostatnio pojawiły się wątpliwości, czy Armenia tak uczyni. Komisja Europejska chce, by Armenia wyjaśniła, czy ma zamiar przystąpić do tworzonej z inspiracji Rosji Unii Celnej czy też stowarzyszyć się z UE.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski skrytykowany przez premiera. Za co? Litewski premier twierdzi, że wypowiedź Sikorskiego dotycząca problemów polskiej mniejszości na Litwie mija się z etyką dyplomatyczną.
Stawiamy Litwie warunki. Chodzi o nazwiska O nowej dynamice polsko-litewskich relacji będzie można mówić po przegłosowaniu przez litewski parlament ustawy o pisowni polskich nazwisk.
Wysoki rangą urzędnik Litwy jedzie do Polski Minister zapowiedział, że Litwa będzie w duchu europejskim rozwiązywała problemy mniejszości narodowych, ale nie kosztem własnej godności.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)