Notowania

strajki w grecji
03.04.2013 06:34

Strajk marynarzy w Grecji. Boją się zwolnień

Greccy marynarze przerwą pracę na całą dobę. W proteście wezmą udział także pracownicy ministerstwa żeglugi i personel portowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

W ramach rozpoczynającego się dziś o godzinie 6 rano strajku ostrzegawczego greccy marynarze przerwą pracę na całą dobę - poinformował ich związek zawodowy PNO.

Strajk, w którym udział wezmą również pracownicy ministerstwa żeglugi i personel portowy, ma całkowicie wstrzymać ruch w portach.

Protest skierowany jest przeciwko ustawie w sprawie liberalizacji żeglugi, której przepisy - jak obawiają się marynarze - pozwolą na wyraźne pogorszenie warunków pracy i zwolnienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki strajk dziennikarzy. Nic nie nadaje Od 6 rano greckie radio i telewizja nie nadają żadnych wiadomości. Jutro nie ukażą się gazety.
Strajkują archeolodzy i pracownicy muzeów Dla zwiedzających zamknięty jest m.in. Akropol i inne zabytki, a także wszystkie muzea. Poprzedni taki 24-godzinny strajk miał miejsce w piątek.
Ataki na policję. Ludzie są rozwścieczeni Grupa około 15 osób zaatakowała wczoraj w nocy koktajlami Mołotowa posterunek policji w centrum Aten, paląc doszczętnie dwa zaparkowane w pobliżu motocykle. Nie ma ofiar.
Tagi: strajki w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz