Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk przeciw opłatom za drogi. W Portugalii

0
Podziel się:

Ciężarówki w ramach protestu stoją na poboczach autostrad. Strajkujących obrzucono kamieniami.

Strajk przeciw opłatom za drogi. W Portugalii
(PAP/EPA)

Rano rozpoczął się w Portugalii strajk właścicieli i pracowników firm transportowych. Domagają się oni zmniejszenia opłat za korzystanie z autostrad oraz dopłat rekompensujących podwyżki cen paliwa, wprowadzone w lutym i marcu.

Strajk ma być prowadzony do odwołania. Jest największym protestem przedstawicieli tej branży w Portugalii od sierpnia 2008 roku.

Jak poinformowała agencja Lusa, strajkujący zostali obrzuceni kamieniami przez grupy nieznanych sprawców, a w kilku pojazdach ciężarowych, które w ramach protestu zatrzymały się na poboczu autostrad, zostały powybijane szyby.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t131456.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejowy;paraliz;w;portugalii;strajk,34,0,769314.html) Kolejowy paraliż w Portugalii. Strajk
- _ Nieznani sprawcy obrzucili samochody z wiaduktów usytuowanych nad autostradami. Na odcinku autostrady A23, w pobliżu miasta Torres Novas, jedna osoba odniosła obrażenia _ - powiedział rzecznik prasowy portugalskiej gwardii narodowej podpułkownik Costa Lima.

Do podobnych incydentów doszło też na innych autostradach, łączących Lizbonę z Porto, Lizbonę z Albufeirą, Leirię z Porto, Aveiro z Figueirą da Foz, a także przy przejściach granicznych do Hiszpanii.

W piątek ponad 600 reprezentantów firm transportowych uczestniczących kilkudniowych negocjacjach z przedstawicielami ministerstwa transportu odstąpiło od rozmów, zapowiadając strajk.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t122933.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/portugalia;nie;potrzebujemy;pomocy,68,0,787524.html) Portugalia: Nie potrzebujemy pomocy Premier Portugalii oświadczył że sam poradzi sobie z kryzysem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t99633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lizbona;strajkuje;metro;jutro;-;autobusy,22,0,771094.html) Lizbona: strajkuje metro, jutro - autobusy Dzisiejsza akcja rozpoczyna cykl strajków w sektorze transportowym. Staną promy, pociągi i autobusy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t135053.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/oszczedzajcie;mlodzi;w;portugalii;przeciw;panstwu,107,0,792939.html) Oszczędzajcie! Młodzi w Portugalii przeciw państwu Uczestnicy protestów w Lizbonie i Porto żądają od rządu, prezydenta i deputowanych redukcji wydatków publicznych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)