Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Strefa euro potrzebuje reform". EBC gotowy do dodatkowych działań

0
Podziel się:

Obawiam się, że przyszłość nie będzie dobra jeśli nie wprowadzimy już teraz koniecznych reform.

"Strefa euro potrzebuje reform". EBC gotowy do dodatkowych działań
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

W strefie euro konieczne są reformy strukturalne, bez nich bowiem nie uda się przywrócić trwałego wzrostu gospodarczego - oświadczył prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi. Szef EBC powtórzył, że bank centralny strefy euro jest gotowy do wprowadzenia dodatkowych działań stymulacyjnych.

_ - Obawiam się, że przyszłość nie będzie dobra jeśli nie wprowadzimy już teraz koniecznych reform _ - powiedział Draghi w czasie wystąpienia w Brookings Institution w Waszyngtonie.

_ - Chociaż działania stabilizacyjne, które podnoszą aktywność gospodarczą do poziomu potencjału są konieczne, nie są wystarczające. Musimy pilnie zwiększyć nasz poziom potencjalnego PKB, a to oznacza reformy _ - dodał. Draghi podkreślił, że reformy strukturalne są konieczne do przezwyciężenia problemów związanych z wysokim zadłużeniem krajów strefy euro.

_ - Obecny potencjalny wzrost gospodarczy nie jest wystarczający, aby umożliwić wyjście z wysokiego bezrobocia. Jest również zbyt niski, aby umożliwić nam przezwyciężenie obciążenia związanego z wysokim zadłużeniem, które jest pozostałością kryzysu oraz okresu go poprzedzającego _ - powiedział.

Szef EBC powtórzył, że bank centralny strefy euro jest gotowy do wprowadzenia dodatkowych działań stymulacyjnych, jeśli okażą się one konieczne.

Draghi oświadczył, że dotychczasowe działania, jakie w wprowadził EBC mające na celu poluzowanie warunków monetarnych w strefie euro, powinny sprawić, że akcja kredytowa w strefie euro wzrośnie już na początku przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)