Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
09.12.2013 18:09

Sytuacja na Ukrainie. Atak na barykady

Przed każdym kordonem milicji stoją w jednej linii działacze opozycyjni, aby kontrolować tłum.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Według opozycji, oddziały specjalne Berkut wtargnęły do sztabu partii Ojczyzna Julii Tymoszenko. Poinformowała o tym w portalu Facebook, rzeczniczka tej partii Maryna Soroka.

W centrum władze rozpoczęły przygotowania do likwidacji barykad. Pierwszą, przed siedzibą Rady Ministrów zaczęli rozbierać żołnierze wojsk wewnętrznych. Protestujący zostali odsunięci. Według Kanału Piątego, nie doszło do bójek.

Opozycja informuje także o likwidacji drugiej barykady - koło Administracji Prezydenta od strony Luterańskiej. Wzmocnione siły milicji i wojsk wewnętrznych są też w innych miejscach Kijowa. Opozycja stara się żeby nie doszło do prowokacji, dlatego przed każdym kordonem milicji, stoją w jednej linii działacze opozycyjni, aby kontrolować tłum.

Na Chreszczatyku funkcjonariusze okrążyli ratusz, a na placu Niepodległości trwają przygotowania do ewentualnego szturmu, na schodach rozłożono przezroczystą folię, która ma jakoby przeszkodzić wbiegającym milicjantom i żołnierzom. Postawiono tam także specjalne posterunki.

Liderzy opozycji podkreślają, że akcja na placu Niepodległości jest pokojowa i funkcjonariusze nie mają prawa jej likwidować. Wyrazili oni także gotowość do rozmów z Wiktorem Janukowyczem, oczywiście jeśli nie dojdzie do pacyfikacji protestów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz