Notowania

linie lotnicze
07.12.2013 19:02

Transport lotniczy w Wielkiej Brytanii. Setki opóźnionych i odwołanych lotów

Wszystko przez awarię systemu połączeń głosowych z pilotami

Podziel się
Dodaj komentarz
(brytta/iStockphoto)

Trwają zakłócenia w połączeniach lotniczych z Wielką Brytanią. Centralny ośrodek kontroli ruchu powietrznego tłumaczy setki opóźnionych i odwołanych lotów awarią systemu połączeń głosowych z pilotami.

Problem powstał rano, kiedy ośrodek w Swanwick (czyt.: Słonyk) w zachodniej Anglii nie przestawił się z operacji nocnych na dzienne, kiedy ruch jest znacznie większy. W miarę upływu dnia narastała liczba odwołanych połączeń, a niemal wszystkie miały opóźnienia.

Im większe lotniska, tym trudniej było zachować normalne tempo odlotów i pod wieczór British Airways odwołały już 150 połączeń z Heathrow, a starty ze Stansted i Gatwick nabrały 3-godzinnych opóźnień.

Przedstawicielka ośrodka w Swanwick powtarzała w licznych wywiadach: _ Chcielibyśmy szczerze przeprosić pasażerów za wszelkie niedogodności. Jesteśmy w stanie obsłużyć mniej samolotów niż normalnie, ale nie ma najmniejszych problemów z bezpieczeństwem _.

To słaba pociecha dla tysięcy ludzi koczujących w terminalach. _ - Nawet jeśli uda się teraz naprawić system, pozostają straszne zaległości w odlotach, piloci i maszyny są nie tam, gdzie powinni być, więc dla podróżnych reszta dnia będzie też pod psem _ - powiedział BBC ekspert z dziennika _ The Independent _, Simon Calder.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: linie lotnicze, transport lotniczy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz