Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trichet mówi o rosnącej inflacji w Europie

0
Podziel się

Zdaniem szefa Europejskiego Banku Centralnego, główną przyczyną są drożejące surowce.

Trichet mówi o rosnącej inflacji w Europie
(Monika Flueckiger/CC<br>/World Economic Forum)
bEiRzqzV

Istnieje średnioterminowe ryzyko dalszego wzrostu inflacji w strefie euro - powiedział prezydent EBC Jean-Claude Trichet po posiedzeniu rady banku, która podjęła decyzję o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian.

W trakcie konferencji Trichet nie zasugerował podwyżki stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu rady banku.

_ - Istnieje ryzyko wzrostu inflacji w średnim terminie stopy inflacji prawdopodobnie będą pozostawały powyżej 2 proc. w kolejnych miesiącach _ - powiedział Trichet.

bEiRzqzX

_ Wzrost inflacji w głównej mierze oddaje wyższe ceny surowców. Jest bardzo ważne, aby wzrost inflacji HICP nie przełożył się na efekty drugiej rundy _ - powiedział Trichet.

W trakcie konferencji nie użył stwierdzenia _ duża czujność rady EBC jest gwarantowana _ - które w przeszłości sugerowało podwyżkę stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu.

Decyzja o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian została podjęta jednogłośnie - poinformował Trichet.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t90502.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/inflacja;w;strefie;euro;najwieksza;od;ponad;roku,243,0,610547.html) Inflacja w strefie euro największa od ponad roku W marcu 2010 r., w ujęciu rocznym wyniosła 1,4 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/nowa;prognoza;inflacji;dla;strefy;euro,55,0,816695.html) Nowa prognoza inflacji dla strefy euro Credit Suisse podniósł prognozę inflacyjną dla strefy euro do ponad 3 proc. począwszy od sierpnia 2011 r.
bEiRzqAy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)