Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trojka w Portugalii analizuje zapowiadane reformy

0
Podziel się:

Planowane reformy mają dać do 2015 roku oszczędności rzędu 4,8 mld euro.

Trojka w Portugalii analizuje zapowiadane reformy
(Helene C. Stikkel/dodmedia.osd.mil)

Trojka znów w Lizbonie. Tym razem technicy międzynarodowych organizacji analizują najnowsze cięcia i reformy, zapowiedziane w zeszłym tygodniu przez portugalski rząd.

Na zdjęciu premier Portugalii Luis Amado.

Wizyta ekspertów Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego będzie krótka i przewiduje tylko spotkanie z władzami w Lizbonie.

Technicy omówią między innymi plany zwolnienia 30 tysięcy urzędników publicznych i podwyższenia wymiaru czasy pracy pozostałym pracowników sektora publicznego z 35 do 40 godzin tygodniowo. Premier zapowiedział też podwyższenie wieku, w którym otrzyma się całość wypracowanej emerytury do 66 roku życia, a także opodatkowanie emerytur. Planowane reformy mają dać do 2015 roku oszczędności rzędu 4,8 mld euro.

Bez tych oszczędności Lizbona nie ma szans na otrzymanie kolejnych transz międzynarodowej pożyczki, udzielonej przez trojkę 2 lata temu.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia naciska na Portugalię. Tym razem... Komisja Europejska ma nadzieję, że po uchyleniu przez portugalski sąd konstytucyjny części ustawy budżetowej rząd w Lizbonie szybko przedstawi alternatywne propozycje oszczędności.
W tym mieście ulice wytwarzają prąd W portugalskiej Covilhe dobiega końca budowa ulicy, która wytwarza prąd elektryczny, wykorzystując nacisk poruszających się po niej pojazdów i pieszych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)