Notowania

sytuacja we francji
13.03.2013 11:38

Trudne warunki pogodowe we Francji, ale ruszyły pociągi

We Francji wciąż utrzymują się zakłócenia pogodowe, ale uruchomiono już superszybkie pociągi Thalys z Paryża do Belgii, Holandii i Niemiec oraz Eurostar do W. Brytanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(stevecadman/CC/Flickr)

We Francji wciąż utrzymują się zakłócenia pogodowe, ale uruchomiono już superszybkie pociągi Thalys z Paryża do Belgii, Holandii i Niemiec oraz Eurostar do W. Brytanii, których ruch wstrzymano dzień wcześniej z powodu silnych opadów śniegu.

We wtorek śnieżyce w płn.-zach. Europie sparaliżowały transport lotniczy, kolejowy i drogowy oraz pozbawiły prądu 68 tys. gospodarstw domowych w Bretanii i Dolnej Normandii na północnym zachodzie Francji.

Tego dnia francuski rząd z powodu chaosu na drogach powołał sztab kryzysowy. Premier Jean-Marc Ayrault powiedział w środę przed południem, że trudne warunki będą panowały jeszcze kolejne 48 godzin.

Ok. 2500 samochodów częściowo utknęło na autostradzie A1 w departamencie Somma. W aglomeracji Paryża autobusy nie wyjechały z zajezdni z powodu gołoledzi. Normalnie jeździły za to tramwaje i metro. Meteorolodzy zapowiadają, że pokrywa śnieżna może osiągnąć 25 cm. Wyraźną poprawę sytuacji zgłaszają koleje.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli sposób na podróżujących na dachach Władze indonezyjskich kolei ogłosiły, że zasilające pociągi linie energetyczne będą podwieszane niżej, by groźba porażenia prądem zniechęcała ludzi do podróżowania na dachach wagonów.
Zima sparaliżowała Europę Zachodnią Problemy mają podróżni jadący pociągiem z Francji do Wielkiej Brytanii. Zamknięto połączenie Eurostar, wiodące pod Kanałem La Manche.
Francja sparaliżowana. Dramatyczna sytuacja Ponad tysiąc osób utknęło w nocy na drogach z powodu śnieżycy. 68 tys. ludzi nie ma prądu.
Tagi: sytuacja we francji, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz