Notowania

trybunał w strasburgu
25.10.2013 22:10

Trybunał w Strasburgu rozpatruje coraz więcej pozwów o ubóstwo

Prezes strasburskiego Trybunału podkreślił, że to nowy rodzaj wniosków. Zaznaczył, że sprawy te - ze względu na swą naturę - są traktowane przez sędziów jako najpilniejsze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ETS mat.pras.)

Europejski Trybunał Praw Człowieka rozpatruje coraz więcej spraw o skrajne ubóstwo - poinformował Dean Spielmann.

Prezes strasburskiego Trybunału podkreślił, że to nowy rodzaj wniosków. Zaznaczył, że sprawy te - _ ze względu na swą naturę _ - są traktowane przez sędziów jako najpilniejsze. Dotyczą ludzi, których nie stać na zaspokojenie elementarnych potrzeb, a to przeczy niezbywalnej ludzkiej godności. Dał przykład żyjącego w Grecji w skrajnej nędzy uchodźcy afgańskiego, a także przykład emeryta, który poskarżył się, że jego świadczenia są tak niskie, iż nie jest możliwe utrzymanie się i zachowanie godności. Człowiek stanął wobec sytuacji całkowitego uzależnienia od pomocy społecznej i wobec urzędowej obojętności, mówił Dean Spielmann.

Prezes Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wziął udział w zorganizowanym w Warszawie spotkaniu prawników w 20 rocznicę przystąpienia przez Polskę do Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Gospodarzem seminarium była Rzecznik Praw Obywatelskich. Profesor Irena Lipowicz witając gości podkreśliła, że walka o prawa człowieka nigdy się nie kończy i - według jej słów - _ nie ma tu bezpiecznego portu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Węgrzech usuną bezdomnych z ulic Uchwalone prawo budzi niepokój u obrońców praw człowieka, którzy alarmują, że nie pozwala ono na bycie bezdomnym.
11 procent Brytyjczyków ledwo stać na prąd Aż 11 procent Brytyjczyków ledwo stać na to, by zapłacić rachunki za prąd.
Dramatyczny raport. To one są ofiarami kryzysu Dzieci w Unii Europejskiej są zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym - ostrzegła Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA).
Tagi: trybunał w strasburgu, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz