Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Uberowi wyrośnie nowy konkurent? BMW i Daimler łączą siły

3
Podziel się

Niemieccy producenci samochodów Daimler i BMW będą współpracować. Chcą połączyć swoje usługi transportowe Car2Go i DriveNow w jedno. I nie ukrywają powodu - chcą lepiej konkurować z amerykańskim Uberem.

Uberowi wyrośnie nowy konkurent? BMW i Daimler łączą siły
(Alper Çuğun/Flickr (CC BY 2.0))
bDAchyER

O sprawie donosi Reuters. Producenci chcą stworzyć jedną, wspólną platformę, jednak chcą na niej zachować indywidualne marki.

Skąd decyzja o współpracy? Rynek współdzielonych przejazdów zyskuje na popularności. Według raportu opublikowanego w sierpniu przez firmę Frost&Sullivan, w 2015 roku z tego typu usług korzystało niespełna 8 mln osób na świecie. W ciągu 10 lat ta liczba ma wzrosnąć prawie 5-krotnie.

DriveNow to usługa oferowana przez BMW w porozumieniu z wypożyczalnią samochodów Sixt. To właśnie ta ostatnia może jeszcze stanąć na drodze w porozumieniu między samochodowymi gigantami. Ma ona bowiem połowę udziałów w spółce, a według informacji Reutersa, nie miała nawet pojęcia o prowadzonych rozmowach z Daimlerem. - Fuzja z Car2Go jest dla nas nie do przyjęcia - twierdzi firma.

bDAchyET

W tej chwili w DriveNow zarejestrowanych jest nieco ponad 5 tys. samochodów, z których korzysta ok. 750 tys. użytkowników.

Znacznie większy zasięg ma Car2Go. Z tej usługi korzystają bowiem nie tylko Europejczycy, ale również mieszkańcy Chin i Ameryki Północnej. W sumie ponad 2 mln osób.

opracowanie: Jakub Ceglarz

bDAchyFu
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(3)
polskanieeleg...
4 lata temu
zakazać bmw i daimler w polsce ! ;D
Kacper_W
4 lata temu
Ogólnie w branży się sporo dzieje. Mooryzacyjne usługi zmieniły się mocno w ostatnich latach w PL również. Na przykład firma PANEK - wypżyczalnia, w której pożyczam samochody od czasu do czasu rozrosła się niesamowicie i nadal prezentuje doskonałą jakość. Wiele się zmienia na plus u nas w tych tematach.
jonah
4 lata temu
Taksiarze płaczą :(
bDAchyFv