Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina bliżej spełnienia wymogów UE?

0
Podziel się:

Premier Ukrainy Mykoła Azarow spotkał się z wysłannikami Parlamentu Europejskiego: Aleksandrem Kwaśniewskim i Patem Coksem.

Ukraina bliżej spełnienia wymogów UE?
(prezydent.pl/GFDL)

Premier Ukrainy Mykoła Azarow spotkał się z wysłannikami Parlamentu Europejskiego: Aleksandrem Kwaśniewskim i Patem Coksem; mówiono o warunkach niezbędnych do podpisania umowy z UE - piszą ukraińskie media.

Portal rządu ukraińskiego powiadomił, że _ strony wymieniły aktualne informacje dotyczące spełnienia przez Ukrainę warunków niezbędnych do podpisania umowy o stowarzyszeniu Ukraina-UE wraz z umową o strefie wolnego handlu, co jest planowane podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego _ 28-29 listopada w Wilnie. Agencja UNIAN poinformowała wieczorem, że Cox i Kwaśniewski będą przez trzy dni przebywać na Ukrainie: w Kijowie i w Charkowie, gdzie odbywa karę więzienia była premier Julia Tymoszenko.

Według agencji Reuters wysłannicy UE odwiedzą Tymoszenko, niewykluczone jest też spotkanie z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Kwaśniewski i Cox, którzy od ponad roku prowadzą, jak pisze Reuters, dyplomację wahadłową w sprawie Tymoszenko, spotkali się po przyjeździe z bliskim współpracownikiem prezydenta Janukowycza Andrijem Klujewem. Jego kancelaria powiadomiła jedynie, że rozmawiano o przygotowaniach do podpisania umowy w Wilnie.

Przywódcy państw UE potwierdzili w miniony piątek wolę podpisania umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą na szczycie Partnerstwa Wschodniego pod warunkiem, że kraj ten spełni postawione warunki, w tym uwolni byłą premier Julię Tymoszenko. Została ona skazana na siedem lat więzienia za przekroczenie uprawnień przy zawieraniu umów gazowych z Rosją. Zdaniem Unii Tymoszenko trafiła do więzienia z powodów politycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/165/m80037.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;w;ue;tymoszenko;nie;moze;byc;zakladnikiem,57,0,1410617.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) _ Tymoszenko nie może być zakładnikiem _
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/207/m277967.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rosja;nie;zerwie;kontaktow;handlowych;z;ukraina,10,0,1410058.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja nie zerwie kontaktów z Ukrainą, ale...
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/134/m202886.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraina;w;ue;to;nie;nasza;sprawa,137,0,1408393.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin nie broni Ukrainie wejścia do UE, ale...
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/197/m160965.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kwasniewski;z;coxem;wywioza;tymoszenko,194,0,1402306.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kwaśniewski z Coxem wywiozą Tymoszenko?

wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)