Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina nie wejdzie do EU? Nie ma zgody

0
Podziel się:

Niecała połowa mieszkańców tego kraju - 45 procent - chce podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Ukraina nie wejdzie do EU? Nie ma zgody
(tgraham/CC/Flickr)

Zwolenników zbliżenia z Unią Celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu jest 14 procent - wskazują wyniki badań opinii publicznej, zaprezentowane we wtorek w Kijowie.

Zdaniem 15 proc. badanych ich kraj nie powinien przyłączać się do żadnych sojuszów międzynarodowych.

W sondażu przeprowadzonym przez firmę GfK Ukraine padło także pytanie o preferencje wyborcze respondentów, którzy opowiedzieli się za umową stowarzyszeniową.

Podpisanie tego dokumentu popiera 47 proc. głosujących na rządzącą Partię Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza, 70 proc. wyborców opozycyjnej partii Batkiwszczyna znajdującej się w więzieniu byłej premier Julii Tymoszenko, 63 proc. zwolenników opozycyjnego Udaru boksera Witalija Kliczki i zaledwie 2 proc. wyborców partii komunistycznej.

Podpisanie umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE oczekiwane jest na zaplanowanym w końcu listopada szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Ukraina dotychczas nie spełniła jednego z głównych warunków, od którego uzależniane jest zawarcie umowy: nie wypuściła z więzienia Julii Tymoszenko, uważanej przez Brukselę za ofiarę wybiórczego stosowania prawa wobec przeciwników politycznych.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)