Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Umowa Ukrainy z UE. Jest nadzieja

0
Podziel się:

- Ukraina podpisze wkrótce umowę stowarzyszeniową z UE, biorąc pod uwagę strategiczny interes narodowy - oświadczył wicepremier kraju Serhij Arbuzow.

Sztefan Fuele i Serhij Arbuzow na spotkaniu
Sztefan Fuele i Serhij Arbuzow na spotkaniu (PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

- _ Ukraina podpisze wkrótce umowę stowarzyszeniową z UE, biorąc pod uwagę strategiczny interes narodowy _ - oświadczył wicepremier kraju Serhij Arbuzow (na zdjęciu po prawej) na spotkaniu z komisarzem do spraw rozszerzenia Sztefanem Fuele (na zdjęciu po lewej) w Brukseli.

_ - Ukraiński rząd kontynuuje negocjacje z UE o tym, jak możemy wdrożyć umowę stowarzyszeniową, wraz z porozumieniem o wolnym handlu. Jestem przekonany, że nasza wspólna praca zakończy się sukcesem w bliskiej w przyszłości _ - powiedział Arbuzow, który odbył czterogodzinną rozmowę z komisarzem UE ds. rozszerzenia Sztefanem Fuele.

Według Fuelego rozmowy nie dotyczyły konkretnych kwot pomocy, jakiej mogłaby potrzebować Ukraina, by wdrożyć umowę stowarzyszeniowej. Uzgodniono natomiast, że przygotowana zostanie _ mapa drogowa _ wdrażania umowy stowarzyszeniowej, wraz z porozumieniem o wolnym handlu. Unia pomoże też Ukrainie spełnić warunki porozumienia kredytowego z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

_ - Ustanowimy też dwustronny mechanizm konsultacji, który szybko i dogłębnie przeanalizuje wszystkie sprawy związane z wdrażaniem umowy stowarzyszeniowej, wraz z porozumieniem o wolnym handlu _ - powiedział Fuele.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)