Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unia Europejska pójdzie na układ z Ukrainą?

0
Podziel się:

To pozwoliłoby na podpisanie w listopadzie umowy stowarzyszeniowej Kijowa i Brukseli.

Unia Europejska pójdzie na układ z Ukrainą?
(tgraham/CC/Flickr)
bFfrqMlh

Unia Europejska proponuje Ukrainie wywiezienie Julii Tymoszenko na leczenie do któregoś z państw Wspólnoty. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na podpisanie w listopadzie umowy stowarzyszeniowej Kijowa i Brukseli.

Takie rozwiązanie pozwoliłoby na podpisanie w listopadzie umowy stowarzyszeniowej Kijowa i Brukseli. Według dziennika _ Wiesti _, była premier miałaby wyjechać na leczenie prawdopodobnie do Niemiec. Przy czym formalnie nadal będzie ona odbywała wyrok, a tym samym nie zostanie uwolniona o kary.

Gazeta twierdzi, że taka propozycja padła z ust Aleksandra Kwaśniewskiego i Pata Coxa, którzy reprezentują na Ukrainie Parlament Europejski. Teraz na nią muszą zgodzić się ukraińskie władze i sama Julia Tymoszenko.

bFfrqMlj

Anonimowy rozmówca _ Wiesti _ z rządzącej Partii Regionów twierdzi, że rządzący są gotowi na taki kompromis. Miałoby to polepszyć stosunki z Unią Europejską. Ale była premier wielokrotnie powtarzała, że nie opuści Ukrainy. Mogłoby to oznaczać dla niej wieloletnią emigrację i wykluczenie z życia politycznego własnego kraju.

Julia Tymoszenko odbywa obecnie karę 7 lat pozbawienia wolności za naruszenia proceduralne, w trakcie podpisywania umów gazowych z Rosją w 2009 roku. Oprócz tego toczą się w stosunku do niej dwa postępowania karne.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą wejść do Unii? To ostatni gwizdek To będzie decydujący miesiąc dla Ukrainy. Musi ona spełnić warunki stawiane przez Unię Europejską, jeśli chce jesienią podpisać umowę stowarzyszeniową.
Ukraina wejdzie do Unii już w listopadzie? UE odkładała tę decyzję między innymi ze względu na wyrok na Julię Tymoszenko.
Ukraina się wystraszyła. Putin jednak górą Janukowycz powiedział Putinowi, że Ukraina jest gotowa do powołania wspólnego z Rosją konsorcjum ds. transportu gazu.
bFfrqMlK
KOMENTARZE
(0)