Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Unijny budżet 2014-2020 pod koniec czerwca

Janusz Lewandowski podkreśla, że negocjacje w sprawie unijnej kasy będą trudniejsze niż kiedykolwiek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

- _ Perspektywa budżetowa Unii Europejskiej na lata 2014-2020 zostanie przedstawiona pod koniec czerwca _ - zapowiada Janusz Lewandowski, unijny komisarz ds. budżetu i finansowania.

Zdaniem Lewandowskiego negocjacje w sprawie unijnego budżetu będą niezwykle trudne. - _ Sytuacja jest trudniejsza niż kiedykolwiek, klimat do rozmów jest fatalny _ - uważa unijny komisarz. - _ Dotyczy to nie tylko przyszłości wspólnej waluty, ale coraz większych obaw i lęków o kondycję Unii Europejskiej _ - dodaje.

Lewandowski zaznacza, że problem częściowo bierze się stąd, że duże kraje UE niechętnie chcą wykładać pieniądze na ratowanie gospodarek, które pogrążyły się w kłopotach finansowych, takich jak Grecja czy Portugalia. Dlatego jego zdaniem okres polskiej prezydencji w UE będzie bardzo istotny, bo należy uspokoić bardzo napiętą atmosferę we Wspólnocie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t95077.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/prezydencja;atutem;w;walce;o;kase;ue,51,0,758835.html) Prezydencja atutem w walce o kasę UE Janusz Lewandowski zapowiada, że Polska będzie bronić solidarności europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t41980.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/lewandowski;polska;powinna;dostawac;najwiecej;z;ue,46,0,673326.html) Lewandowski: Polska powinna dostawać najwięcej z UE
Tagi: budżet unii europejskiej, lewandowski, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz