Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wakacje w Portugalii. Na głównych plażach powstały punkty medyczne

0
Podziel się:

Większość punktów medycznych na portugalskich plażach ma działać do końca sierpnia br., ale część z nich będzie funkcjonować o dwa tygodnie dłużej.

Wakacje w Portugalii. Na głównych plażach powstały punkty medyczne
(jamiejohndavies/CC BY 2.0/Flickr)

Na najbardziej popularnych plażach Portugalii powstały punkty medyczne, które udzielają pomocy potrzebującej jej turystom. Za wizytę w nich plażowicz musi jednak uiścić obowiązującą w portugalskiej publicznej służbie zdrowia opłatę manipulacyjną.

Od początku lipca punkty medyczne zaczęły działać na 32 portugalskich plażach. Wszystkie zlokalizowane są w Algarve, najpopularniejszym regionie turystycznym, leżącym na południu Portugalii.

"Uruchomiony 1 lipca br. projekt jest prowadzony we współpracy z portugalskim Czerwonym Krzyżem. Wspólnie, na bazie zawartego porozumienia, podejmujemy leczenie pierwszego kontaktu. W poważniejszych przypadkach pacjent kierowany jest na ostry dyżur do najbliższych szpitali" - poinformowały w komunikacie władze regionalnego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia (ARS) w Faro.

Wśród najczęściej zgłaszanych dolegliwości przez turystów spędzających wakacje na portugalskich plażach są oparzenia słoneczne, ukąszenia owadów, a także zranienia powstałe w następstwie kontaktu z rybami z rodziny ostroszowatych.

Udzielający pomocy plażowiczom lekarze i pielęgniarki za wizytę w prowizorycznym punkcie medycznym pobierają opłatę manipulacyjną, identyczną z obowiązującą w publicznej służbie zdrowia w Portugalii. Minimalna kwota wynosi 4 euro. Zwolnione opłaty są m.in. dzieci do 12. roku życia, kobiety w ciąży, a także niepełnosprawni.

Większość punktów medycznych na portugalskich plażach ma działać do końca sierpnia br., ale część z nich będzie funkcjonować o dwa tygodnie dłużej.

Algarve jest najpopularniejszym regionem turystycznym Portugalii. Podczas wakacji odwiedza go około 1,5 mln turystów z kraju oraz z zagranicy, głównie z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii oraz Niemiec.

Czytaj więcej o sytuacji w Portugalii w Money.pl
Budowlańcy już od 10 lat czekają na pieniądze Bankruci zalegają łącznie swoim byłym pracownikom na łączną kwotę 50 mln euro.
Ministrowie odchodzą, on zostaje. "Nie ustąpię" Po dymisji ministra finansów Vitora Gaspara i wczorajszej rezygnacji szefa dyplomacji Paulo Portasa lewicowa opozycja i związki zawodowe zażądały rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych.
Krytykowany minister podał się do dymisji Polityka zaciskania pasa wymuszona została w zawartym w maju 2011 r. przez Portugalię porozumieniu kredytowym z Unią Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym, na podstawie którego Lizbona otrzymała 78 mld euro pożyczki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)