Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z kryzysem w Grecji. Niemiecki minister finansów chwali postępy

0
Podziel się:

Schaeuble, który odwiedza Grecję po raz pierwszy od wybuchu kryzysu długu publicznego w tym kraju w 2009 roku, zapowiedział udział Niemiec w tworzeniu funduszu inwestycyjnego w Grecji.

Walka z kryzysem w Grecji. Niemiecki minister finansów chwali postępy
(Reporter Poland)
bEULDeBN

Minister Wolfgang Schaeuble mówił w Niemiecko-Greckiej Izbie Handlowej w Atenach o wielkich krokach w kierunku konsolidacji greckiej gospodarki.

Grecy przeżywają ciężkie czasy, ale innej drogi nie ma - podkreślił Schaeuble. Wezwał rząd grecki do kontynuowania prywatyzacji i wyraził przekonanie, że już wkrótce grecka gospodarka powróci na ścieżkę wzrostu. Jednocześnie ostrzegł, że kryzys w strefie euro jeszcze nie został przezwyciężony.

Schaeuble, który odwiedza Grecję po raz pierwszy od wybuchu kryzysu długu publicznego w tym kraju w 2009 roku, zapowiedział udział Niemiec w tworzeniu funduszu inwestycyjnego w Grecji. Memorandum w tej sprawie ma być podpisane jeszcze dzisiaj. Agencja dpa informuje, że Berlin chce zaangażować się w ten fundusz na sumę 100 milionów euro.

bEULDeBP

Łącznie w funduszu ma się znaleźć 500 milionów euro. Zadaniem funduszu będzie udzielanie małym i średnim przedsiębiorstwom kredytów na korzystnych warunkach.

Program wizyty Schaeublego w Atenach obejmuje spotkanie z premierem Grecji Antonisem Samarasem i ministrem finansów Jannisem Sturnarasem.

Dziś w nocy grecki parlament uchwalił nowe środki oszczędnościowe, w tym likwidację tysięcy miejsc pracy w sektorze publicznym. Oszczędności domagali się od Aten zagraniczni wierzyciele w zamian za dalszą pomoc finansową.

bEULDeBV
Czytaj więcej o kryzysie w Grecji w Money.pl
Decyzją parlamentu tysiące tracą pracę Ustawa ogranicza przerost zatrudnienia w liczącym 700 tys. pracowników sektorze publicznym, postrzeganym jako skorumpowany i niewydajny.
Strajk generalny w Grecji przeciwko cięciom Nie jeżdżą pociągi, a personel w szpitalach ograniczono do minimum. Protestują przeciwko rządowym planom zwolnienia tysięcy pracowników sektora ublicznego.
Grecja dźwiga się z kryzysu. Wspierają banki Eurogrupa omówi ewentualne złagodzenie warunków spłaty zagranicznych długów Aten.
bEULDeCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)