Notowania

węgry
14.01.2011 15:10

Węgry stanowcze: Porządek w mediach musi być

Prezydent Pal Schmitt oświadczył, że jego kraj utrzyma kontrowersyjną ustawę medialną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Węgier Pal Schmitt oświadczył w piątek, że jego kraj utrzyma kontrowersyjną ustawę medialną, gdyż jest konieczne _ zaprowadzenie porządku _ w mediach, _ czy się to komu podoba, czy nie _.

Schmitt wypowiadał się na ten temat podczas śniadania roboczego w trakcie wizyty w Madrycie. Węgierski prezydent wyraził przekonanie, że także inne państwa europejskie _ pójdą śladem _ jego kraju._ - Nie chcemy wprowadzać ograniczeń, chcemy zaprowadzić porządek, aby szanowano ludzką godność i zasadę służby publicznej _ - oznajmił.

Jego zdaniem w mediach, a szczególnie w internecie, należy _ zaprowadzić porządek _ tak samo jak w służbie zdrowia, gospodarce czy oświacie, aby chronić nieletnich, wyplenić podżeganie do nienawiści i obsceniczne zdjęcia.

*Premier Viktor Orban *zadeklarował w ubiegły piątek gotowość zmiany ustawy, jeśli taki będzie wymóg UE lub jeśli taką potrzebę wykaże praktyka stosowania nowego prawa.
Zaznaczył, że podczas komunizmu wielu Węgrów straciło życie broniąc wolności słowa. _ Szanujemy wolność słowa, ale ważniejsza jest ludzka godność _ - podkreślił.

1 stycznia weszła w życie na Węgrzech ostro krytykowana w kraju i za granicą ustawa medialna powołująca wpływową Radę ds. mediów, która może wymierzać mediom dotkliwe kary pieniężne mediom za _ niewyważone _ lub _ obrażające ludzką godność _ publikacje. Wszystkich 5 jej członków to obecnie członkowie rządzącej partii Fidesz.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t46567.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/wegrzy;beda;tlumaczyc;sie;przed;unia,143,0,747663.html) Węgrzy będą tłumaczyć się przed Unią Mają konsultować z kolegium KE kształt kontrowersyjnej ustawy medialnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t80900.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wegry;zapraszaja;obwe;w;sprawie;mediow,98,0,746082.html) Węgry zapraszają OBWE w sprawie mediów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie krytykuje węgierską ustawę medialną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t96059.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wegierska;ustawa;medialna;grozi;wolnosci,190,0,741822.html) Węgierska ustawa medialna grozi wolności Rząd Wiktora Orbana wprowadził prawo, które martwi OBWE. Będzie okazja do nadużyć.
Tagi: węgry, wiadomości, wiadmomości, telekomunikacja, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz