Notowania

zasiłek
11.02.2016 11:51

Wiceminister Szymański: jest postęp w negocjacjach UE z Wielką Brytanią

Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański uważa, że jest postęp w negocjacjach Unii z Wielką Brytanią. Dodaje, że dziś przedstawiciele krajów członkowskich na spotkaniu w Brukseli podejmą próbę uzgodnienia kilku spraw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański uważa, że jest postęp w negocjacjach Unii z Wielką Brytanią. Dodaje, że w czwartek przedstawiciele krajów członkowskich na spotkaniu w Brukseli podejmą próbę uzgodnienia kilku spraw.

Chodzi między innymi o najbardziej kontrowersyjny brytyjski postulat dotyczący ograniczenia zasiłków dla obywateli z unijnych krajów pracujących na Wyspach. Wiceszef MSZ powiedział, że Polska chce konkretnych zapisów, że czasowe i częściowe ograniczenie zasiłków dla nowo przybyłych pracowników nie będzie zbyt łatwo wykorzystywane w przyszłości także przez inne kraje.

- Nam zależy bardzo na tym, aby ten mechanizm nie był używamy na polityczne zamówienie. Jednym z istotnych postulatów jest zawężenie tego mechanizmu, żeby zapisy nie ulegały zaskakującym interpretacjom - powiedział minister Szymański.

Dodał, że do ustalenia pozostaje jeszcze, jak długie będą ograniczenia w wypłatach zasiłków.

Tagi: zasiłek, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz