Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więcej praw dla pracowników sezonowych spoza UE

0
Podziel się:

Nowa dyrektywa wprowadza wspólną procedurę wjazdu i pobytu na terytorium państw członkowskich oraz określa prawa pracowników spoza Wspólnoty.

Więcej praw dla pracowników sezonowych spoza UE
(Xavier Hape/CC/Wikipedia)
bEDMnoZh

Więcej praw i większa ochrona dla pracowników sezonowych spoza Wspólnoty. Parlament Europejski i państwa członkowskie porozumiały się w sprawie dyrektywy o pracy sezonowej na terenie Unii.

Zgodnie z propozycją Komisji Europejskiej, nowa dyrektywa wprowadza wspólną procedurę wjazdu i pobytu na terytorium państw członkowskich oraz określa prawa pracowników spoza Wspólnoty.

Chodzi między innymi o równe traktowanie z unijnymi obywatelami jeśli chodzi o warunki zatrudnienia czy godziny pracy. Negocjacje w tej sprawie trwały ponad 3 lata. Z ostatecznego porozumienia zadowolona jest unijna komisarz do spraw wewnętrznych Cecilia Malmstroem.

bEDMnoZj

Jej zdaniem, jest ono dowodem na to, że Parlament Europejski i Rada _ są w stanie znaleźć właściwe odpowiedzi na trudne pytania _. Komisarz podkreśliła także, że „pracownicy spoza Unii mają znaczący wkład w europejską gospodarkę, a dzięki nowej dyrektywie będą mieli zapewniony status prawny, który uchroni ich przed wyzyskiem".

Dyrektywa o pracownikach sezonowych będzie szczególnie ważna dla sektorów takich jak rolnictwo, ogrodnictwo czy branża turystyczna, bo to tam zatrudnia się w Unii najwięcej osób z państw trzecich.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w unijnym prawie. Polska nie zdążyła Wchodzi w życie prawo UE, zgodnie z którym pacjenci mogą leczyć się w innym kraju Unii. Zwrot kosztów nastąpi w kraju ojczystym według tamtejszych stawek, resztę musi pokryć pacjent.
Seria stress testów dla największych banków Stress testy potrwają rok. To kolejny krok w budowaniu unii bankowej.
Nowy rozdział w negocjacjach Turcja-UE Przeciwni rozpoczęciu nowego etapu negocjacji były wcześniej Niemcy.
bEDMnoZK
KOMENTARZE
(0)