Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Więcej unijnych pieniędzy dla Polski

0
Podziel się:

Bieńkowska: W przyszłym roku wydamy do 29 mld zł. Najwięcej na infrastrukturę i środowisko.

Więcej unijnych pieniędzy dla Polski
(kprm.gov.pl)

*Resort rozwoju regionalnego prognozuje, że w przyszłym roku Polska wyda ok. 29 mld zł z funduszy unijnych na lata 2007-2013 - powiedziała minister rozwoju regionalnegoElżbieta Bieńkowska. Do tej pory szacowano, że będzie to 24-25 mld zł. *

_ - W tym roku przekroczyliśmy rządowy plan i zbliżymy się do 18 mld zł unijnych wydatków, zaś przyszłoroczne wydatki szacujemy na ok. 29 mld zł _ - oceniła Bieńkowska.

ZOBACZ TAKŻE: Polska wykorzystuje najwięcej środków unijnych
W poniedziałek resort podał, że na realizację projektów unijnych na lata 2007 - 2013 wydano do tej pory 17,2 mld zł, z czego Unia Europejska zrefunduje 13,1 mld zł. Do końca tego roku rząd zaplanował wydać w sumie 16,8 mld zł.

_ - Jesteśmy jednym z nielicznych krajów, które składają do Komisji Europejskiej wnioski o refundację jeszcze w tym roku. Kwota z wniosków, które uda nam się zatwierdzić do 15 grudnia, ma szansę do naszego budżetu przed 1 stycznia _ - podała minister.

| Pula unijnych środków dla Polski |
| --- |
| Na lata 2007-2013 Bruksela przyznała nam ponad 67 mld euro, przy czym środki mogą być wydawane do 2015 roku. Największym programem unijnym jest program operacyjny Infrastruktura i Środowisko z budżetem 27,9 mld euro. Jest on przeznaczony na realizację dużych inwestycji, m.in. autostrad. Pozostałe programy operacyjne to m.in.: Kapitał Ludzki (9,7 mld euro), Innowacyjna Gospodarka (8,3 mld euro), Rozwój Polski Wschodniej (2,3 mld euro) i regionalne programy operacyjne (16,6 mld euro). |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)