Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania zredukuje swoje wojsk w Afganistanie

0
Podziel się

Premier Cameron powiedział parlamentarzystom, że z racji sukcesów brytyjskich wojsk i afgańskich sił bezpieczeństwa brytyjscy żołnierze będą mogli powrócić do domu.

Wielka Brytania zredukuje swoje wojsk w Afganistanie
(PAP/EPA)
bCZKxNxN

Wielka Brytania do końca roku 2013 zredukuje liczbę swych wojsk w Afganistanie do 5200 z obecnych 9000 - poinformował brytyjski premier David Cameron. Jego rząd planuje sprowadzić do domu większość swych wojsk z Afganistanu do końca roku 2014.

Premier Cameron powiedział parlamentarzystom, że z racji sukcesów brytyjskich sił zbrojnych i afgańskich sił bezpieczeństwa brytyjscy żołnierze będą mogli powrócić do domu w dwóch etapach, w dwóch podobnych co do liczebności kontyngentach: w roku 2013 i w r. 2014.

Cameron powiedział, że nie zapadła żadna decyzja w sprawie tego, ilu brytyjskich żołnierzy pozostanie w Afganistanie po końcu roku 2014, który jest datą zakończenia misji NATO w tym kraju.

Brytyjczycy stacjonują w niespokojnej prowincji Helmand na południu Afganistanu. Od początku interwencji międzynarodowej w Afganistanie w październiku roku 2001 zginęło 438 żołnierzy brytyjskich, z czego 395 w działaniach bojowych - pisze AFP.

bCZKxNyq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)