Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Merkel rozmawiała z Putinem przed spotkaniem szefów MSZ

0
Podziel się

Niemiecka kanclerz wezwała prezydenta Rosji do podjęcia działań przyczyniających się do zmniejszenia napięcia, a przede wszystkim do powstrzymania strumienia sprzętu wojskowego.

Wojna na Ukrainie. Merkel rozmawiała z Putinem przed spotkaniem szefów MSZ
(ec.europa.eu)
bDBhDQBN

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wczoraj w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem dała wyraz swojemu zaniepokojeniu sytuacją we wschodniej Ukrainie. Jutro w Berlinie spotkają się szefowie MSZ Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec.

O przeprowadzonej wieczorem rozmowie poinformował na stronie internetowej niemieckiego rządu rzecznik rządu Steffen Seibert.

Niemiecka kanclerz - _ licząc na szybkie uzgodnienie rozejmu _ - wezwała prezydenta Rosji do podjęcia działań przyczyniających się do zmniejszenia napięcia, a przede wszystkim do _ powstrzymania strumienia sprzętu wojskowego, doradców wojskowych i uzbrojonego personelu płynącego przez granicę rosyjsko-ukraińską _ - czytamy w informacji rządu w Berlinie.

bDBhDQBP

Merkel wyraziła ponadto nadzieję, że konwoje z pomocą humanitarną szybko dotrą do celu, łagodząc cierpienia ludzi na terenach, gdzie toczą się walki.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin poinformował wcześniej, że jutro w Berlinie spotka się z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem oraz ministrami spraw zagranicznych Francji i Niemiec - Laurentem Fabiusem i Frankiem-Walterem Steinmeierem.

_ - W niedzielę rano będę w Berlinie, aby spotkać się ze Steinmeierem, Fabiusem i Ławrowem. Czy będzie to stół kwadratowy czy okrągły - trzeba rozmawiać _ - napisał Klimkin na Twitterze.

Czytaj więcej w Money.pl
"Rosja nie ma prawa wysyłać konwoju" Biały Dom zarzucił Rosji prowokacyjne zachowanie wobec Ukrainy i wezwał prezydenta Władimira Putina, by zaprzestał wspierania separatystów.
Jak Unia odpowie na możliwą agresję Rosji? We wstępnej części spotkania wielu z ministrów mówiło konieczności ostrzeżenia Rosji przed wszelkimi formami wypadu wojskowego na Ukrainę.
Hollande apeluje do Rosji o respektowanie integralności Ukrainy Rosyjski konwój może być zasłoną dymną, która ma odwrócić uwagę od broni i pojazdów opancerzonych przekraczających granicę z Ukrainą w innym miejscu.
bDBhDQBV
bDBhDQCq
Źródło:
KOMENTARZE
(0)