Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wstrzymanie przez KE konsultacji z Ukrainą słuszne

0
Podziel się:

- Konstytucyjne władze Ukrainy muszą wiedzieć, czego chcą - powiedział Sikorski

Wstrzymanie przez KE konsultacji z Ukrainą słuszne
(PAP/Paweł Supernak)

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski ocenił w poniedziałek w Brukseli, że Komisja Europejska postępuje słusznie, wstrzymując konsultacje z władzami Ukrainy na temat problemów związanych z umową stowarzyszeniową.

_ - Uważam to za rozsądne stanowisko, bo konstytucyjne władze Ukrainy muszą wiedzieć, czego chcą _ - powiedział Sikorski dziennikarzom przed rozpoczęciem spotkania ministrów spraw zagranicznych państw UE.

_ - W sytuacji, gdy prezydent Ukrainy mówi, że umowa stowarzyszeniowa jest niekorzystna dla jego kraju, to potrzebna jest pauza na ponowną refleksję _ - dodał.

W niedzielę komisarz UE ds. rozszerzenia Sztefan Fuele poinformował na Twitterze, że rozmowy z władzami ukraińskimi na temat problemów dotyczących podpisania i wdrażania umowy stowarzyszeniowej z UE są wstrzymane, gdyż słowa i działania prezydenta Wiktora Janukowycza oraz rządu w Kijowie są coraz bardziej ze sobą sprzeczne. Zapowiedziane konsultacje są uzależnione od jasnego zobowiązania Kijowa, że tę umowę podpisze.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Putin upokorzony protestami na Ukrainie _ Masowe protesty na Ukrainie są niezwykle upokarzające dla prezydenta Rosji - ocenia ekspert Rady Stosunków Zagranicznych, były ambasador USA w ZSRR, Stephen Sestanovich.
Politycy posłuchają apelu rosyjskiej Dumy? Duma Państwowa, izba niższa parlamentu Rosji, dzisiaj wezwała polityków z krajów zachodnich, by nie wywierali presji na Ukrainę, a ukraińskich opozycjonistów - by zaprzestali akcji łamiących prawo.
Premier Rosji chce stabilności w tym kraju Rosja uważnie jednak śledzi, co dzieje się w tym kraju - oświadczył rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)