Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory w Czechach przed upływem kadencji. Przez skandale i afery

0
Podziel się:

Ogromne znaczenie będzie mieć frekwencja. Jeśli będzie niska, mniejsze będą szanse uważanych za faworytów socjaldemokratów na utworzenie silnego rządu.

Wybory w Czechach przed upływem kadencji. Przez skandale i afery
(PAP/EPA)

W Czechach rozpoczęły się przyśpieszone wybory do izby niższej parlamentu. Czesi idą do nich z nadziejami na ustabilizowanie się sytuacji politycznej w kraju po kilku latach skandali i afer w kręgach rządowych.

To już drugie w historii współczesnej Czech przyśpieszone wybory. Podczas nieciekawej kampanii wyborczej nie było ujawniania ewentualnych afer czy skandali, co oczywiście miałoby wpływ na wynik głosowania. Czesi już to przerabiali podczas ostatnich wyborów w 2010 roku. Chcą też stabilizacji. Obecne wybory wyłonią już jedenasty rząd w ostatnim 20-leciu. Świadczy to o braku stabilizacji politycznej.

Ogromne znaczenie będzie mieć frekwencja. Jeśli będzie niska, mniejsze będą szanse uważanych za faworytów socjaldemokratów na utworzenie silnego rządu.

Na kilka godzin przed otwarciem lokali wyborczych w Pradze, w miejscu, w którym stał w latach 50. pomnik Stalina, zawisł na dwóch żurawiach ogromny portret rosyjskiego prezydenta Putina. Powiesili go przeciwnicy lewicy ze stowarzyszenia _ Dekomunizacja _. Obawiają się powrotu komunistów do władzy. Według ostatnich sondaży, plasowali się na drugim miejscu za socjaldemokratami.

Czytaj więcej w Money.pl
Czescy politycy nie mają zbyt wiele czasu W Czechach powoli rozkręca się kampania wyborcza do Izby Niższej parlamentu. Tym razem będzie wyjątkowo krótka z powodu samorozwiązania izby 20 sierpnia.
Znamy już termin wyborów w Czechach Prezydent Republiki Czeskiej Milosz Zeman oświadczył dzisiaj, że rozpisze przedterminowe wybory na 25-26 października. Wyłonienie nowego rządu zakończy zdaniem Zemana kryzys polityczny w kraju.
Liczą na komunistów w czeskim rządzie Największe szanse na wygraną mają socjaldemokraci, lecz bez perspektywy na samodzielne rządy. Trudno im będzie też stworzyć stabilną koalicję.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)