Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Lis
Marcin Lis
|

Wyjątkowo szczere słowa byłego premiera. "Złoty wiek mamy od 30 lat, ale nie wszystkich dotknął"

159
Podziel się:

Trzy dekady nieprzerwanego wzrostu gospodarczego nie zdarza się często. - W Polsce mamy złoty wiek – ocenił w programie "Money. To się liczy" były szef NBP Marek Belka. Równocześnie przyznał, że nie wszyscy skorzystali z jego efektów, choć troska o najuboższych w jego ocenie jest obowiązkiem.

Wyjątkowo szczere słowa byłego premiera. "Złoty wiek mamy od 30 lat, ale nie wszystkich dotknął"
(money.pl)

Trzy dekady nieprzerwanego wzrostu gospodarczego nie zdarza się często. - W Polsce mamy złoty wiek - ocenił w programie "Money. To się liczy" były szef NBP Marek Belka. Równocześnie przyznał, że nie wszyscy skorzystali z jego efektów, choć troska o najuboższych w jego ocenie jest obowiązkiem.

- Złoty wiek nie wszystkich dotknął, nie wszystkim dał beneficja. PiS to zauważył i powiedział: podzielmy się z ludźmi. Nigdy nie krytykowałem programu 500+, choć jest to program źle adresowany i ma także ujemne konsekwencje. O biednych ludzi to jest obowiązek się troszczyć, a nie czekać aż im skapnie coś ze stołu bogatego. Tylko, że przy okazji zaczęto prowadzić różnego rodzaju działania, np. tworzenie na silę narodowych czempionów się źle skończy - otwarcie mówił prof. Belka.

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(159)
Jan S
6 lat temu
Zloty wiek jest cały czas Tylko Ci co okradają TO BANDA która niedługo BĘDZIEMY SĄDZIĆ
Dudek
6 lat temu
Bez kpin. Albo on, albo szczere słowa.
Temu panu,to ...
6 lat temu
Temu panu,to my już dziękujemy -on z tych co sami skorzystali a o innych wcale się nie martwili.
gosc
6 lat temu
Rzeczywiscie "zloty wiek" na glinianych nogach, zlotowka ledwie zipie, ludzie dalej wyjezdzaja na emigracje, biedni jeszcze biedniejsi, ale zloto kula sie wszedzie.
Sock
6 lat temu
"Biednych trzeba wspomagać". Ale przy "500+" wspomaga się także bogatych! Czyli proporje w podziale beneficjów się nie zmieniają. Ergo : nie wyróżniono finansowo biednych!
...
Następna strona