Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyjście Grecji ze strefy euro. Ich zdaniem to przesądzone

0
Podziel się:

Zdaniem komentatorów powrót Grecji do drachmy jest bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek.

Wyjście Grecji ze strefy euro. Ich zdaniem to przesądzone
(solidnet_photos/CC/Flickr)

Przyszłość Grecji w strefie euro - to jeden z ważniejszych tematów poruszanych przez dzisiejszą niemiecką prasę. Zdaniem komentatorów powrót Grecji do drachmy jest bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek.

O pożegnaniu Grecji ze strefą euro na głównej stronie pisze tygodnik _ Der Spiegel _. _ Aten nie można zmusić do rezygnacji z euro, ale stało się jasne, że opuszczenie strefy, stało się opłacalne dla samych Greków - _ czytamy w artykule.

Zdaniem dziennikarzy czasopisma, jeszcze dwa lata temu wyjście Grecji ze strefy euro było wykluczone, ale po ostatnich wyborach, europejscy politycy, bankierzy, ekonomiści coraz poważniej analizują taka możliwość.

Programu reform, zaaplikowanego Atenom broni tymczasem _ Suddeutsche Zeitung _. Komentator gazety, pisze, że obecne reformy, wpędzające kraj w olbrzymie problemy, za kilka lat zaowocują, dlatego nie można skreślać całego programu dla chwilowych trudności.

Czytaj więcej w Money.pl
"Akropolis Adieu!" Grecja poza strefą euro? To wyraźny sygnał dla pozostałych europejskich bankrutów. _ Europa nie da się szantażować _.
Oto prognozy dla Europy. Cała UE na zerze W samej strefie euro dynamika będzie ujemna i PKB skurczy się o 0,3 proc.
Nowe wiadomości z Grecji. To już koniec? Według Samarasa Cipras odmawia zarówno przyłączenia się jak i wsparcia koalicyjnego rządu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)