Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyjście Grecji ze strefy euro. Oto konsekwencje

0
Podziel się

Greckie aktywa, które posiada Europejski Bank Centralny, mają dwukrotnie przekraczać wartość posiadanych przez niego kapitałów.

Wyjście Grecji ze strefy euro. Oto konsekwencje
(SIPA/East News)
bDznIMMl

Koszty wyjścia Grecji ze strefy euro mogą przekroczyć bilion euro, a Europejskiemu Bankowi Centralnemu grozi bankructwo - wynika z szacunków Instytutu Finansów Międzynarodowych, które przytacza serwis gazeta.pl.

- _ Jeśli ktoś myśli, że Europa i światowa gospodarka są przygotowane na wyjście Grecji ze strefy euro lepiej niech zrewiduje swój pogląd _ - powiedział agencji Bloomberg Charles Dallara, szef IFM.

Dallara jest jednocześnie reprezentantem banków w negocjacjach z rządem greckim w sprawie umorzenia części zobowiązań. Według szefa IFM greckie aktywa, które posiada Europejski Bank Centralny, dwukrotnie przekraczają wartość posiadanych przez niego kapitałów. Na tej podstawie Charles Dallara wieszczy niewypłacalność banku.

bDznIMMn
Czytaj więcej w Money.pl
Prezes EBC ujawnił, co jest problemem Europy _ - Musimy być w stanie to zrobić, to jest lekcja wynikająca z kryzysu _ - twierdzi Jean-Claude Trichet.
Specjalna grupa opracowuje plan wyjścia Grecji ze strefy euro Tak pisze dziś niemiecka prasa. Ministerstwo Finansów w Atenach odpowiada ostro.
Grecja niewypłacalna? Kolejne ostrzeżenie _ Banki centralne nie mogą już ponosić ryzyka związanego z udzielaniem kredytów Grecji. _
bDznIMMO
KOMENTARZE
(0)